1 Mayıs’da SSK kimlik kartı zorunluluğu

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 1 Mayıs 2010 günü Taksim Meydanı’nda yapılacak gösterilere katılacak kişilerin gerçekten işçi olup olmadıklarını öğrenebilmek için Taksim Meydanı girişinde güvenlik görevlileri gösterilere katılacak kişilere Nüfus Cüzdanı yerine Sigortalı Kimlik Kartını soracağını belirtti.

Sendikalardan İstanbul Valiliği’ne gelen aşırı tepkiler karşısında İstanbul Valiliği’nin bu yönteme başvuru nedeninin İşçi bile olmayan, daha haksızlığa ugramamış, gelecekte muhtemelen uğrayacak olan öğrencilerin ve işsizlerin bu bayramı kutlamalarının anlamsız olduğunu belirten bir bülten haber ajanslarına ulaştı.

SGK İstanbul il müdürlüğünün ssk kimlik kartını kaybetmiş işçiler tarafından yapılan başvurular sonucu iş yapamaz hale geldiklerini Valiliğe iletmeleri sonucu İstanbul Valisi’nin SSK kimlik kartı olmayanların İnternetten alacakları gün dökümlerini yanlarında bulundurmaları gerektiğini söyledi.

http://entelektuel.com haber ajansı

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

2 comments

  1. Kadir diyor ki:

    Özkan, zaten zaytung’a yazacaktım ama şifremi unutmuşum, şifre hatırlatma da yok. Ben de kendi bloguma koyayım dedim. Güzel di mi? :=)

  2. Ozkan diyor ki:

    kadir bu zaytung.com haberi gibi :)

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*