2011 Almanak – Entelektuel.com

Erkeklerin doğum izni var mı?

entelektüel // 23 Aralık 2011 // 0 yorumBaşbakanımız ve çeşitli ekonomistler ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Türkiye nüfusunun daha da artması gerektiğini söylemekteler. Hatta başbakanımız zaman zaman karşısına çıkan kişilere 3 çocuk öğüdünü yinelemekte…DEVAMINI OKU »

Apple logosunun anlamı nedir

entelektüel // 22 Aralık 2011 // 0 yorumİnsanlar bazı şeyleri çok çabuk kanıksıyor diye düşünüyorum. Buna örnek olarak iPhone’un üretici firması Apple’ı örnek gösterebiliriz. Şimdi durup düşününce Elma adına bir şirket ne kadar mantıklı? Ya da bir teknoloji firması ile ne a…DEVAMINI OKU »

Basiretli devlet, basiretli iş adamı, DigiTürk ve HaberTürk

entelektüel // 21 Aralık 2011 // 1 yorumHabertürk Gazetesi’nden ekonomi müdürlüğü yapmış bir kişi Digiturk’ün basiretli bir tacir gibi davranmadığını ve Digiturk’un devletten istemiş olduğu para konusunda haksız olduğunu iddia etti. Bu yazının amacı Habertürk’ün yazıs…DEVAMINI OKU »

Kanal istanbul projesi ne kadar gelir getirecek?

entelektüel // 19 Aralık 2011 // 3 yorumBu yazıyı yazmamın amacı Kanal İstanbul adını alacak kanala ne kadar ihtiyaç duyulduğunu ekonomik açıdan ortaya koymak olacaktır. Bu amaçla yazıda gemi işletmeleri hakkında birkaç bilgi de bulacaksınız. …DEVAMINI OKU »

Sahabe Hz. Vahşi

entelektüel // 16 Aralık 2011 // 0 yorumBazı arkadaşlarımızın kimi konularda kafası çok karışık. Bu konulardan birisi de Hz. Vahşi r.a. idi. Peygamber Efendimizin görmek istemediği bir kişiyi ben de görmek istemem, Müslüman olması O’nu göklere çıkarmamıza yeterli o…DEVAMINI OKU »

iPhone 4S’in gerçek fiyatları ve Tax Free

entelektüel // 16 Aralık 2011 // 5 yorumEkim ayı sonlarına doğru Londra’daydım, konu ile ilgili çeşitli yazıları bu blogda bulabilirsiniz. Her Türkiye vatandaşı gibi yurtdışından ucuz alışveriş yapmak ve TAX Free’den yararlanmak istedim. Soluğu Regent Street’de bulunan…DEVAMINI OKU »

Biliyorum Sana Giden – Bir Cemal Süreya Şiiri

entelektüel // 15 Aralık 2011 // 0 yorumBiliyorum sana giden yollar kapalı üstelik sen de hiç bir zaman sevmedin beni …DEVAMINI OKU »

Ekşisözlük reklam gelirlerini neden dağıtamaz

entelektüel // 7 Aralık 2011 // 1 yorum3 Aralık 2011 tarihinde E-Tohum’un İstanbul Teknik Üniversitesin’deki programa katıldım. Programda Ekşisözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu’nun (ssg) sunumu sonrası kendisine birçok soru soruldu. Bu sorulardan bir tanesi de sözlüğün…DEVAMINI OKU »

Ef Dil Okulu Londra ve İngilizce

entelektüel // 2 Aralık 2011 // 5 yorumEf Dil Okulu Londra Mayıs 2011’inde Dil Okulunda eğitim almak için birkaç okul araştırdım. Yıllık iznimin sadece 2 hafta olmuş olmasından dolayı kısa süreli olarak nereye giderim diye araştırmalarım sonucu İngiltere’de karar kıldım….DEVAMINI OKU »

Bedelli kredisi ve vatan borcu

entelektüel // 22 Kasım 2011 // 1 yorumBaşbakanımız Bedelli Askerlik uygulamasını açıkladı. Buna göre 30.000 TL’si olan 30 yaş üzeri herkes askere gitmekten kurtulacak. Tabii 30.000 TL bazıları için çok düşünülecek bir tutar olmasa da ülkemizin genel ekonomik durumu göz ö…DEVAMINI OKU »

DurDe ve benim cici faşistim

entelektüel // 9 Kasım 2011 // 0 yorumIrkçılığa ve milliyetçiliğe dur de isminde bir organizasyon var. Kendilerini kısaca DurDe olarak tanımlamaktadırlar. Bu güzel organizasyon her ay toplumda ortaya çıkan milliyetçi düşüncelerin sosyal hayatta en fazla yer alan beş al…DEVAMINI OKU »

Londra izlenimleri ve paralı yollar

entelektüel // 26 Ekim 2011 // 0 yorumLondra’da dikkatimi çeken “şey”lerden birisi de otobüslerin birbirlerini beklemesiydi. Sürekli olarak önlerinde duran otobüsleri bekliyorlar. Bizim halk otobüslerinin birbirlerini geçmek için adeta yarışı…DEVAMINI OKU »

Londra izlenimleri

entelektüel // 24 Ekim 2011 // 3 yorumLondra adeta farklılıklar şehri. Araçların soldan gitmesi, direksiyonlarının sağ tarafta olması, emlakçıda evlere baktığınızda metrekare yerine başka bir birimin kullanılması, metre yerine yard kullanılması ve bir çokfarklılık…DEVAMINI OKU »

Od-Bir Yunus Romanı / İSKENDER PALA

ismail // 19 Ekim 2011 // 0 yorumGeldi geçti ömrüm benim Şol yol esip geçmiş gibi Hele bana şöyle gele Şol göz yumup açmış gibi İskender Pala uzun süredir yazın alanında olan bir birey. Birçok eseri mevcut. Bu bağlamda İskender PALA ile ilk karşılaşan bireyler, bazı eserl…DEVAMINI OKU »

ÖTV zamlanınca KDV de zamlanmış sayıldı

entelektüel // 17 Ekim 2011 // 0 yorumHükümetin açıkladığı ÖTV “güncellemesi” ile bazı araç, sigara ve içkiyi insanlar artık daha fazla vergi dolayısıyla ceplerinden daha fazla para çıkarak satın alacaklar. Bu yazıda ÖTV güncellemesinin aslında sadece ÖTV ile kalmadığı…DEVAMINI OKU »

Liberteryenler ve anarko kapitalistler

entelektüel // 15 Ekim 2011 // 0 yorumGeleneksel 3H Hareketi Cuma toplantılarında bu hafta liberteryenler ve anarko kapitalist arkadaşların devletin gerekliliği üzerine, devlet neden var, devletler yerine neden şirketler olmuyor gibi çeşitli sorulara cevap aramaya b…DEVAMINI OKU »

Yerli araç ve Yerli Araç Destekleme Fonu, YAKDEF

entelektüel // 10 Ekim 2011 // 2 yorumAçıkçası bu satırları yazarken biraz sonra yazacağım satırların gerçekleşmesinden korkuyorum. Zira bizim ülkemizde olmaz denilen şeylerin olması şaşırtıcı olmaktan çıktı ve toplum tarafından her nedense çok çabuk kabul edilir hâl…DEVAMINI OKU »

Evrenin genişlemesi ve biz

entelektüel // 9 Ekim 2011 // 0 yorum2011 yılı Nobel Fizik Ödülü, uzak süpernovaları inceleyerek evrenin giderek artan bir hızla genişlediğini keşfeden Amerikalı Saul Perlmutter, Adam Riess ile Amerika-Avustralyalı Brian Schmidt’e verildi. Evrenin genişledi…DEVAMINI OKU »

Zeynelabidin

entelektüel // 29 Eylül 2011 // 0 yorumZeynelabidin (ra), Hz. Hüseyin’in (ra) oğlu. Hz. Ali (r.a.)’nın torunudur. Kendisine Hz. Hüseyin’in neslini devam ettirmesinden ötürü Seyyidü’l-Sacidin olarka anılmıştır. Büyük takva sahibi ve ibadete düşkünlüğünden ötürü kendi…DEVAMINI OKU »

Varan turizm servis rezaleti

entelektüel // 26 Eylül 2011 // 3 yorum25 Eylül 2011 Pazar günü Ankara’daki kısa zamanlı bir işimden dolayı İstanbul’dan Ankara’ya Anadolu Jet ile uçtum. Dönüş yolunda ise otobüs firmalarını seçtim. İlk önce Ulusoy’un numarasını aradım fakat kendilerinde bilet kalmadığı…DEVAMINI OKU »

Sen de

entelektüel // 22 Eylül 2011 // 0 yorumSeni uzun zamandır görmek istiyor olmama karşın aniden çekip gittin. Neden gittiğini bile bilmiyorum, hoş sana sorsam sen neden gittiğini anlamadığım için bile bana kızabilir var olan kızgınlık halin bir borana dönüşebilir. …DEVAMINI OKU »

Haklı olmak yetmiyor

entelektüel // 8 Eylül 2011 // 0 yorumBu blogun okuyucuları Kürt sorununun özünde Beyaz Türklerin sorunu olduğunu Kürt sorunu dediğimiz olguyu çıkartanın endişeli Türkler olduğunu zaman zaman dile getiriyoruz. Kürt vatandaşlarının en temel hakları devlet tarafından z…DEVAMINI OKU »

Somali ülfet olmasın

entelektüel // 24 Ağustos 2011 // 1 yorumÜlfet balığına Ekşisözlükte aşağıdaki cümleler yazılmış. Bu cümleleri Somali’deki insanlar için düşündüğümüzde gerçekten orada olanlar artık kanıksanmaya, bir alışkanlık halini alması en kötü durumlardan birisi. Bu yüzde…DEVAMINI OKU »

Ramazan kumanyasında devletin payı ya da eli

entelektüel // 15 Ağustos 2011 // 2 yorumRamazan ayı olması hasebiyle işverenler çalışanlarına muhtelif büyüklükteki kumanya paketlerini dağıtmaktadırlar. Devlet denilen herkes tarafından kabul edilmiş organizasyonun her türlü işlemden vergi ya da harç almak gibi bir g…DEVAMINI OKU »

Benim adım

entelektüel // 30 Temmuz 2011 // 1 yorumBarış için çekilen bir zülfikardım. Barışa doğru dört nala sürülen bir beyaz at. Oynanması gerektiğinde oynanan bir oyun, Sadece ve sadece en kritik dönemlerde giyilen bir kostümdüm. Çocuksu bahanelerinizin en aş kahramanı yaptınız ö…DEVAMINI OKU »

Kalıcı arkadaşlıklar ve bir değerlendirme

entelektüel // 26 Temmuz 2011 // 1 yorumSosyal ağlarda şu sıralar muhtemelen gelecekte de konuşulacak bir konu hakkında sizlerle fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Bu her daim tartışılacak olan konu sosyal ağlarda olan arkadaşlıklar veya ilişkiler. Kimi kişiler “Ben burad…DEVAMINI OKU »

Ovadaki arkadaşını yaylada bekleyen genç

entelektüel // 19 Temmuz 2011 // 0 yorumEminim seni unuttuğumu falan düşünmüyorsundur, umarım bunu düşünmüyorsundur. Senin etrafında olmamam, Senden uzak duruyor olmam benim seni unutmuş olmamdan değil Senin bunu istiyor oluşundan.  Bir yağmur damlasının yer çekimini y…DEVAMINI OKU »

Gloria Jeans ve Starbucks

entelektüel // 18 Temmuz 2011 // 0 yorumÖncelikle Beyaz Sıcak Çikolata içecekseniz Starbucks yerine Gloria Jeans’e gitmelisiniz. Bu tavsiyeme kulak verenler paralarının boşa gitmediğini anlayacaklardır. Bunun üzerine bugün Kanyon’daki Gloria Jeans’e Sıcak çikolata i…DEVAMINI OKU »

Kavram kargaşası

entelektüel // 11 Temmuz 2011 // 1 yorumDEVAMINI OKU »

Devlet sizi aç bırakır

entelektüel // 10 Temmuz 2011 // 2 yorumDevletin bizi düşünmesine alışığız. Bizim aklımıza gelmeyecek oyunlarla bizi düşünür gibi yaparken birilerine çoğu zaman da kendisine çıkar sağlar. Kendisine çıkar sağlamasının en iyi örneğini işsizlik sigortası fonundan biz işçi…DEVAMINI OKU »

Cinnet Modern, bir İsmail Kılıçarslan şiiri

entelektüel // 27 Haziran 2011 // 0 yorumcinnet modern kır kahvelerinde hafta sonu romantizmi …DEVAMINI OKU »

Levent trafiğinin geleceği

entelektüel // 18 Haziran 2011 // 0 yorumLevent ve Maslak bölgesinde çalışanlara soracak olursanız en büyük sorun trafiktir. Bunun nedeni de insanların evlerine gidebilmeleri için bir saati aşan bir sürede ancak evlerine ulaşmalarıdır. Geçen sene yıkılan Deva Holding Bina…DEVAMINI OKU »

Büyük devlet olmak

entelektüel // 17 Haziran 2011 // 0 yorumBazıları büyük devlet olmayı dünyanın her tarafına karakollar oluşturmak, korktuğu ülke ile arasında okyanuslar dahi olsa düşmanı olan ülkenin komşularına hava savunma kalkanları inşa etmek, kara parçam uzak diyarlarda olmasa dahi…DEVAMINI OKU »

Dengeler adına şair yaptılar bizi

entelektüel // 14 Haziran 2011 // 0 yorumyaşasın konfederasyon! yaşasın kamçılar ve köleler! çünkü siyahları sevsem de, lincoln’un bir yalancı olduğunu biliyorum. dengeler adına vuruldu kim vurulduysa çiftçiler, marilyn monroe, bağdat dengeler adına bırakıldım k…DEVAMINI OKU »

Bir Meryem Betül Şiiri

Konuk Yazar // 10 Haziran 2011 // 1 yorumPes etmenin tadına varmak istiyorum Hırsımın beni esir aldığı zamanlarda. Doğruyu söylemenin asaletinde boğulmak, Söylediğim doğrunun acısını yanağımda hissetmek, Hissettiğim acının acısıyla, kirpiklerimden süzülürken o nûr, A…DEVAMINI OKU »

Bir vatandaş olarak neden AK Parti’ye oy vermeliyim?

entelektüel // 2 Haziran 2011 // 0 yorumBir arkadaşım AKP’ye neden oy vermeliyim diye bir soru sormuş. Açıkçası AK Parti’ye neden oy vereceğini seçmen tamamen senin elinde. Bir kişi AK Parti liberal bir partidir diye oy verebilirken bir başka kişi gelecek seçiml…DEVAMINI OKU »

M. Serdar Kuzuloğlu’ndan girişimcilere 10 öneri

entelektüel // 30 Mayıs 2011 // 0 yorumYüce Zereyîn bloğundaki bir yazıyı görüp M. Serdar Kuzuloğlu yani internet ekipler amirini dinlemek için iş çıkışı Bilgi Üniversitesi, Santral İstanbul yerleşkesine doğru yol aldım. 19:00’da başlayacak ders 19:18’de başladı ve 21:…DEVAMINI OKU »

Ahmet Hakan’a göre düşünce özgürlüğü nedir?

entelektüel // 26 Mayıs 2011 // 0 yorumAhmet Hakan Bey bugün Hurriyet köşesindeki yazısında aşağıdaki cümleleri kullanmış ve artık Müslümanların (ya da AKP’lileri kastetmiştir ya da milli görüşçüleri ya da hiç kimseyi kastetmeden direkt Sibel Üresin’e söylemiştir) çeki…DEVAMINI OKU »

Cennet ırmakları ve Sen

entelektüel // 24 Mayıs 2011 // 0 yorumDünya üzerinde var olan her olayın bir sebebi vardır. Zira dünya hayatı bir sebepler dairesi içerisinde yaşanır. ALLAH’ın kudreti bir “şey”in olmasını istemesiyle var olabilmesine karşın yeryüzünde muhakkak bir…DEVAMINI OKU »

2011 Seçim Vaatleri

Ozkan // 21 Mayıs 2011 // 4 yorumHer seçim dönemi olduğu gibi siyasiler kesenin ağzını açtı. doğrudan para yardımı yapan mı dersini okullarda elektronik kitap dağıtan mı, tüm işsizlere iş veren mi. Her seçim döneminde olduğu gibi Türkiye’de bir gerçek gün yüzün…DEVAMINI OKU »

Nasılsın?

entelektüel // 20 Mayıs 2011 // 0 yorumHaklı veya haksız çekincelerim var. Çekincelerimin odağında Sen olsan dahi bunda Senin herhangi bir sorumluluğun yok. Sana sormak istediğim birçok soru birikti, esasında çekincelerim yokken dahi sana soramadıklarım varmış, bunu Se…DEVAMINI OKU »

Memurfoni ve soru sormayı bilmek

entelektüel // 18 Mayıs 2011 // 0 yorumÖnceki yazılarımda Bedava isimli kitaptan örnekler vermiş ve daha sonra ilgili yazıya bir Ted.com konuşması eklemiştim. İlgili yazıdan videoyu izleyince soru sormanın ne kadar önemli bir konu olduğunu ve soruları almak istediğimiz c…DEVAMINI OKU »

Liberal İktisat Kongresi – 3H Hareketi

entelektüel // 17 Mayıs 2011 // 0 yorum3H Hareketi gururla sunar: 2011 Liberal İktisat Kongresi 18 Mayıs 2011 Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü: Fazıl Say Salonu, Saat 13:00 …DEVAMINI OKU »

İyi Günler İlerde Anneanne

entelektüel // 14 Mayıs 2011 // 1 yorumBir hüseyin ATLANSOY şiiri. Kendisini Tarık Tufan’ın okuduğu anna isimli şiiri yüzbinlerce kez dinlemek isterken sadece sınırlı sayıda ve sadece akşamları onlarca kez dinlediğimde, okuduğumda, ezber yapmaya çalıştığımda de…DEVAMINI OKU »

Başbakan & Kılıçdaroğlu, Ticaret & Memurluk

entelektüel // 13 Mayıs 2011 // 3 yorumCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine ’Çırak’ dediğini hatırlatıp, “Bir, çırak olmak ayıp bir şey değil. İki, benim mesleğim hesap uzmanlığı. Onun girmeye dahi cesaret edemeyeceği sınava g…DEVAMINI OKU »

Gitmek mi zor yoksa geri dönmek mi?

entelektüel // 11 Mayıs 2011 // 0 yorumAçıkçası seni görememiş oluyor olmam bende bir üzüntü hali oluştursa dahi buna kaygılanmıyorum. Zira kaygılanacak daha önemli düşüncelerim var ve bu kaygılarımın öznesi yine Sen’sin. Ve beni düşündüren seni göremiyor olmaktan ziyad…DEVAMINI OKU »

Kürtlerin sorununu çözecek vicdan sahibi Kürtler aranıyor

entelektüel // 6 Mayıs 2011 // 0 yorumPKK’nın eylemlerinden belki en çok zararı yine Kürt halkı görmekte.  PKK sözde Kürt halkı için özgürlük mücadelesi verirken bir yandan da onlara zarar veriyor. Aşağıda PKK’nın Kürt’lere ve Kürt’lerin imajına verdiği zararı gösteren ü…DEVAMINI OKU »

Tac mahal ve aşk

entelektüel // 5 Mayıs 2011 // 1 yorumNedense Tac Mahal’i görünce insanın aklına aşk’dan başka bir şey gelmiyor. Tac Mahal’i gölgeler ile canlandırmışlar. Sanatçının farkı işte bu noktada ortaya çıkıyor olsa gerek. …DEVAMINI OKU »

Ak Parti kaç dönemdir mecliste?

entelektüel // 2 Mayıs 2011 // 1 yorumAkParti’nin kaç dönemdir mecliste olduğu konusunda gerçekten bir akıl tutulması yaşıyoruz. Bunu geçen haftalarda M. Serdar Kuzuloplu’nun sunduğu Bilgi Üniversitesi MBA programında sorduğu bir soruyla anladım. 10 sor…DEVAMINI OKU »

Kanal İstanbul, Aile Sigortası ve Popülist siyasetin etkileri

entelektüel // 29 Nisan 2011 // 2 yorumBirçok kişi Başbakanın çığlın projesi Kanal İstanbul’un çok fazla maliyet gerektirdiği söylenmekte.Söylenmek diyorum zira 10 milyar TL’den başlayan maliyet hesapları birbirini tutmamakta ve 20 milyar TL’yi bu…DEVAMINI OKU »

Bedava, değer mi bayrağı ve karar mekanizması

entelektüel // 22 Nisan 2011 // 4 yorumİnfomag dergisi Nisan sayısında Chris Anderson’un yazmış olduğu Bedava isimli kitabı ücretsiz olarak dağıttı. Kitap oldukça enteresan konulara değinmekte. İnsan zihninin fiyatlara karşı nasıl bir davranış içerisine girdiğini çeş…DEVAMINI OKU »

Cemaat ve medya

entelektüel // 12 Nisan 2011 // 2 yorumPazarlama dünyasında “Seks Satar” adında bir olgu var ve bunu birçok firma uygulamakta. Bu pazarlama taktiğine benzer bir olgu da “Cemaat Satar” olarak evrilerek çeşitli medya organlarında kendisini göstermektedir.  Cemaat hakkınd…DEVAMINI OKU »

Dublörün Dilemması, bir Murat Menteş eseri

entelektüel // 6 Nisan 2011 // 1 yorumDublörün Dilemması isimli Murat Menteş eserini bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Kendisi sürekli olarak dünyada keşke İbrahim kurban gibi bir arkadaşım olsa diye söylüyordu. Açıkçası günümüzde, özellikle büyük şehirlerde i…DEVAMINI OKU »

Leyla ile Mecnun

entelektüel // 29 Mart 2011 // 1 yorumArkadaşım Onur aşağıdaki cümleleri benimle paylaştı ve bu konuda bana yeni bir pencere açtı. Aynı pencerenin size de açılması için sizinle paylaşıyorum. Fuzuli’nin neden hiç Leyla vü Mecnun eseri için Leyla ismini seçtiğini düş…DEVAMINI OKU »

Özal ve değişen Türkiye’de kente göçenler

entelektüel // 26 Mart 2011 // 0 yorumAnavatan partisi kente hitap eden bir parti görünümündedir. Anavatan Partisi sayesinde insanlar kente daha kolay gelmeye başladı. Kente gelen kişiler git gide zenginleşti ve zenginleşmesi ile kendine güveni daha da artmaya başladı….DEVAMINI OKU »

Hercümerç, entelektuel.com elektronik dergisi

entelektüel // 21 Mart 2011 // 0 yorumMerhaba arkadaşlar, Tahminime göre artık hercümerç kategorisine yazı yazamayacağım. Hazır artık o kategoriye yazı yazamayacak durumdayken şimdiye kadar yazılan ve beğenilen bazı yazıları bir e-dergi formatında yayımlayayım dedi…DEVAMINI OKU »

O’nun yolunda

entelektüel // 20 Mart 2011 // 0 yorumHerkes Sen’i görmek için uzak yollardan geldi ve buna mutlak değersin. Zira Sen, herkesin görmek istediği, bilmek istediği, seni görmek için herşeylerini yok sayıp gelmişlerdi. Seni görmek bu kadar zor, Senin diyarından gelen n…DEVAMINI OKU »

Kin ve öfke kusan bir site: ODAtv

entelektüel // 16 Şubat 2011 // 2 yorumODAtv’ye bir baskın yapılmış ve bu baskınla Soner Yalçın göz altına alınmış. Tabi bizim ülkemizde bazı kişiler hemen özgür medya susturuluyor gibi çığlıklar atıyorlar Bunun nedenini de yayımladıkları bir kaç videodan dolayı sö…DEVAMINI OKU »

Öngörüleri gerçekleşen blog

entelektüel // 12 Şubat 2011 // 1 yorumOtuz Haziran tarihinde  Ali Tezel’in televizyonda izlemiş olduğum bir programından sonra kendisinin siyasete atılacağını söylemiştim. Yazının linki de aşağıdadır. http://entelektuel.com/ali-tezel-siyasete-mi-soyun…DEVAMINI OKU »

Sosyalizm

entelektüel // 2 Şubat 2011 // 2 yorumSizinkisi hangi sosyalizm? …DEVAMINI OKU »

Sana inanmıyorum

entelektüel // 20 Ocak 2011 // 1 yorumDEVAMINI OKU »

Hür Adam

entelektüel // 18 Ocak 2011 // 0 yorumDEVAMINI OKU »

İşte o zaman anlarım

entelektüel // 2 Ocak 2011 // 0 yorumZaman olur cevabını bildiğin bazı soruları ne kendine sormaya ne de başkasından duymaya dayanamazsın.  İşte o anlarda kendini bilmediğin bir yolda bulur ya da kendini bilinmeyenler içinden çıkmak için bir şarkıya, bir türküye tutunur…DEVAMINI OKU »

Abi seviyorsan git konuş bence

entelektüel // 1 Ocak 2011 // 0 yorumDEVAMINI OKU »

Yazar olmak ister misin?

entelektüel // 1 Ocak 2011 // 0 yorumEntelektuel.com da düşüncelerini, duygularını, görüşlerini ifade etmek isteyen kişilere bloğumuzun her daim açık olduğunu belirtir, Entelektuel.com’da yazılarını yayımlamak isteyenlerin  entelektuel@entelektuel.com mail a…DEVAMINI OKU »

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*