28 şubat yürüyüşü ve Kanal D

Pazar günü 28 Şubat’ın seneyi devriyesi olması hasebiyle istiklal caddesinde yürüdük. Birçok slogan attık. 28 Şubatta neler yaşandığını geçen seneki 28 Şubatta taksimde bir otelde katılımcılardan dinlemiştik. Bütün bu olanların bir daha olmaması adına vicdan sahibi insanlar tünel’de toplandılar.

Anti kapitalist öğrenci birliği, mazlumdur, genç siviller, çeşitli cemaatlerden insanlar ve ben gibi liberal arkadaşlar hep birlikte orada yürüdük. Yürüyüş sırasında sloganlar atılırken bazen sessiz kalınıyordu zira normalde 10 dakikada yürünebilecek bir mesafeyi 80 dakikada yürüyebilmiştik. Doğal olarak bütün insanlar sürekli olarak slogan atamıyordu, zaten bu hayatın doğal akışına tersti.

Akşam televizyonda ise Kanal D’nin ana haberinde alt yazıyla şu geçiyordu. “Kadın ve erkekler ayrı ayrı yürüyor ve sessizce yürüyordu.” Esasında burada Kanal D’nin yaptığı gayet normaldi. Kendisinden beklenen davranış buydu. Kanal D yine görmek istediğini görmüş ve orada coşkuyla bağıran binlerce insan içinden sadece birkaç kişiyi seçmişti ki ben gibi yürüyüşün çoğunda slogan atanlar bile ara ara dinleniyordu.

Keşke Kanal D, istiklal caddesi girişinde yer alan CHP gençlik kollarının ortamı nasıl  gerdiğini yazsaydı eminim habercilik adına çok daha fazla iş yapmış olurdu.

Kanal D umarım bu tarz haberlerinde daha vicdanlı olur fakat kendilerinden vicdan beklemek sanırım tam bir ahmaklık olur. Zira bu ülkedeki vicdan sahibi insanların belki de en az bulunacağı bir yer bu kanal.

Kendilerine, akıl, izan ve vicdan sahibi olmalarını öneriyorum.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*