30 yaş sendromu, çocuk, orta yaşlı ve yaşlı

Farkındaysanız genç insanlara genç, çocuklara çocuk deriz. Şimdi ne diyim? Mahmut mu diyim gibi sözler söylemeyin. Böyle derseniz ben de size hele bir otur, soluklan yeğenim derim.
30 civarındaki kişilere ise orta yaşlı insanlar denmekte, yaşlı insanlara da yaşlı insanlar denmekte.
Şimdi buraya kadar yazdıklarım mantıksız ve saçma gözükmekte. Lakin yaşlılara yaşlı, orta yaşlılara orta yaşlı derken çocuklara alt yaşlı insanlar denilmemekte, çocuk denilmekte.
Gelmek istediğim nokta ise 30lu yaşlara gelmiş olduğu yani toplum tarafından orta yaşlı kabul edilen kişilerin çocuk gibi giyinmesi, çocuk gibi davranması, kendini adeta çocuk yerine koymasıdır.
Şimdi bunda bir sakınca var mı? Bence yok, o zaman sanane diyebilirsiniz. Amma velakin bu davranışlar, hal ve hareketlerin 30 yaşında olan kimi bayanlara yakışırken kimilerine hiç yakışmıyor, etraflarındakiler de bu kişilere gerçekleri söyleyemiyor. Siz bu tarife  giriyorsanız bence kendinizi bir gözden geçirin.
Yakışana da çok yakıştığını belirtmeden geçemeyeceğim.
Buna 30 yaş sendromu denir mi bilemiyorum.

mi bilemiyorum.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

1 comment

  1. nimet diyor ki:

    etrafta o kadar delikanlı var ki pantolonları afedersiniz düştü düşecek..burunları kulakları delik..genç kızlarsa erkek gibi kıyafetler içinde ingilizceden alıntılarla saçma sapan bir dille muhabbetler ve bence daha da önemlisi koskoca bir ahlaki çöküntü içinde yanlışları doğru doğruları ise yanlış olarak benimseyerek büyüyorlar..malesef bu kitle büyüyor..30 yaşındaki insanların çocukça davranması bunlara nispeten çok daha saf ve güvenilir değil mi…ben de 32yim…

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*