Beni neden askere aldınız?

Bir arkadaşın bence haklı isyanı. İşyerinde bir arkadaşımız evleniyor ve arkadaşımız düğününü bir orduevinde yapacak. Bütün davetiyeler geldi ve dağıtılmaya başlanıldı.  Herkes eşi ile birlikte o düğüne gidecekken ben eşimin başı kapalı olması hasebiyle o düğüne tek başıma katılacağım.

Devlet denilen güç, beni askere alırken ne annemin, ne ninelerimin ne de eşimin ya da ablalarımın başörtülü olmasına bakmamış ve ömrümdem 156 tam günü çalmıştı. İşte tam burada devlet baba kendisi ile tezatlık oluşturup askere gelince beni istiyor fakat askerlik sonrası o orduevine eşimle gitmem yasak.”

Bu saçma düşünce üzerine bir sürü söz söylenebilir ve ne söylenirse söylensin bizim ülkemizdeki kimi geri kafalılar yüzünden bu sorun çözüme bulunamaz. Bundaki temel sebepte bu yasağı koyanların bu baş örtüsü biçimi yerine bilmem ne tarzı baş örtüsü ile içeri girebilirsin konsepti. Yani tamamen onların sözlerine itaat edeceğiz.

YAĞMA YOK! askerlik bitti paşalar. Bu ülkenin onlarca vatan evladını bu ülkenin ordusu içinde yer alan darbe sevdalıları ve ülkenin manevi dinamiklerinden uzak sözler edenler bu askerleri bir daha zor görürsünüz. Burası Peygamber Ocasğı değil diye sizler bir yırtınsanız dahi insanlar askerliği bunun için yapıyor yoksa sizlerin düşüncelerini güçlendirecek birer eğitim zaiyatı olmak için değil.

Yine beni sinirlendiler. Bu adamları ben ALLAH’a havale ediyorum ve zalimler için yaşasın cehennem sözünü hatırlatıyorum.

Ve bu şekilde bitiyor. Bence arkadaşın isyanı son derece haklı.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*