Devlet sizi aç bırakır

Devletin bizi düşünmesine alışığız. Bizim aklımıza gelmeyecek oyunlarla bizi düşünür gibi yaparken birilerine çoğu zaman da kendisine çıkar sağlar. Kendisine çıkar sağlamasının en iyi örneğini işsizlik sigortası fonundan biz işçilerin maaşlarından kesilen işsizlik paralarından 5 milyar TL’nin GAP’a aktarılmasını örnek verebiliriz.  İşsizlik parasında var olan mantık hatalarını http://entelektuel.com/?cat=0&s=i%C5%9Fsizlik+sigortas%C4%B1 adresindeki yazılardan okuyabilirsiniz.

Bu yazının konusu ise devletin hayvan besleyen çiftçileri sevindirmek adına biz şehirdeki insanların eti daha pahalı yemesine neden olacak vergi artışı. Hali hazırda et ithalatindeki vergi %60 iken bu oran artık %75 yani biz şehirliler, yani et üreticisi olmayanlar eti daha pahalı yiyeceğiz.

Bazı kişiler çiftçilerin bu şekilde korunmasını söyleye dursun şehirde yaşayıp asgari ücret ile çalışıp çocuklarını okutmak için akşamları ikinci işde çalışan işçilerin haklarını kim savunacak? Emin olun O işçilerin haklarını da biz liberaller savunacağız. Çünkü biz popülizmden yana değil, doğrulardan yanayız.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

4 comments

  1. […] Devlet sizi aç bırakır […]

  2. oğuz kır diyor ki:

    olaya çok güzel girmişsiniz. devletin bizi düşündüğü! doğru. ancak et ithalatındaki verginin yükseltilmesinin direkt yerel üreticinin avantajına çevirilmesinden yana bir yorum ve çözüm önerisi yapsaydınız son paragraf havada kalmazdı.

  3. Ali Ekber Bir diyor ki:

    Ne alaka? Et ithalatı olmadan önce ne yapıyordunuz? Et yönünden bir sıkıntı varsa bu ithalat vergilerini arttıran devlete baskı yaparak değil, üreticiyi desteklemesi için baskı yaparak çözülür.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*