Devlet yanlış yapmaz mı?

Bu sorunun cevabının bal gibide yapar oludğunu biliyorsunuz. Bunu Cumhurbaşkanımız, sevdiğimiz, saydığımız Abdullah Gül söyledi ama keşke bu şekilde altı doldurulamayacak sözler söylemeseydi.

Zira devletin yanlış yaptığını daha bu sözün söylenmesinden bir hafta geçmeden bir Teğmen’in yapmış olduğu adını analamaycağım dereceki rezillik devletin de yanlış yapabileceğini bizlere gösterdi.

Devlete kaç bin kişi küfredecek?

Bu haftasonu açıköğretim sınavları var ve bir çok kişi bu sınavlara giriyor. Başörtülü bir çok insan da bu sınava girecek. Sadece olaya başörtülüler açısından bakmamak gerekiyor. O başörtülülerin eşleri olacak. O başörtülülerin kardeşleri olacak. O başörtülülerin babaları olacak. O başörtülülerin anaları olacak. Ve bunların hepsi birden devlete küfredecek.

Küfredecek çünkü bu başörtülüler sınava girebilmek için başlarını açacak. Kimine göre bir bez parçası olan bu başörtülüleri başkaları için kutsal sayılmakta. Nasıl kutsallar karşılaştırılamazsa, başörtüsü de bir saatliğine açılsın canım deyip, adam sendecilik yapmaya hiç gerek yok.

İşte bu yüzden sayın cumhurbaşkanım bilinki devlet yanlış yapar. Bundan önce sayılamayacak derece yanlışlar yaptı. Ferhat Sarıkaya diye bir savcı vardı. Bu savcının hayalleri ile neden oynadınız. Ergenekon’un avukatlarına hiç bir şey yapamazken gücünüz bu savcıya mı yetti ?

Teğmen’in fırsat eğitimi altında yapmış hatadan sonra 30 ağustos’ta İlker Başbuğ açıklıyor. 5003 tane şehidimiz var. Sahi bu şehitlerimizden kaçı fırsat eğitimi yüzünden şehit oldu? Kaç tane askerimiz, psikopat subaylar yüzünden şehit oldu.

Sayın cumhurbaşkanım, işte gördüğünüz üzere devlet yanlış yapar. Zaten devletin kendi varlığını bu kadar şişirmesi yanlışlıklar girdabının başlangıcı olmuş ve paradoksal bir biçimde kendisini büyüterek bu yanlışlıkları gün be gün çoğaltmaktadır.

Bu hafta sonu açıköğretim sınavlarında bir sürü kişi devletin bu yanlışlığına küfredecek. Bakalım, 3 gün sonra devlet yanlış yapar mı yapmaz mı göreceğiz.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

4 comments

 1. amarat diyor ki:

  Kocam bir :=P ne demek yahu :=)

  Sen de bayağı bayağı liberal oldun Yeliz.

 2. YELİZ ÇELİK diyor ki:

  Devlet yanlış değil de doğru yapar mı diye sorsaydın kadir,
  daha iyii olurdu,
  en son yapılanlara istinaden örnek vericek olursam sigara içmediğim halde sigara yasağı çok komik geliyr,tamam avrupanın çoğu ülkesinde böyle diyebilirsiniz,ama insan hakları 4 4 lük olan yerlerde göze batmıyr da trafik,eğitim,ekonomi gibi bir ülkenin temel taşlarını oluşturan en önemli faktörler sorunlu ise sigara yasağına kocam bir:P

 3. amarat diyor ki:

  Sizin de yorumlarınıza sağlık Leyla hanım.

  Malesef bu ülkede böyle bir algı var. Bir de bunu referanduma sunma meselesi vardı. Kişisel hak ve özgürlüklerin, bireye ait olan bir karar üzerinde toplumun karar verilmesi isteniliyordu. Sonuç olarak büyük ihtimal başörtüsü serbest olabilirdi fakat bu şekilde saçma yöntemlerle olması amaca giderken aracı meşrulaştırmak demek olur ki bu noktada referandum yapılması gereken en son durumdur.

  Sonuçta Cumhurbaşkanı gibi bütün toplumu etkileyecek bir karar almıyoruz, kişisel hakları referanduma sunuyoruz.

  Bunu neden söyledim. Bir ara başörtüsü referandumu yapalım fikri sağ kesimden de dillendirilmeye başlanmıştı bu yüzden.

 4. Leyla diyor ki:

  “başörtüsü de bir saatliğine açılsın canım deyip, adam sendecilik yapmaya hiç gerek yok.”

  işte budur.. yüreğinize sağlık..

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*