Genç asker kardeşim, rahatsız mısın?

Öncelikle şunu belirteyim ki rahatsız olma. Sen rahatsız olma yeter. Zira sen bendensin, bizdensin, hatta ve hatta sen bensin. Ben de sen gibi askerlik yaptım, senin gibi 15 ay olmasa dahi 156 gün komutanların emirlerine boyun eğdim. Bu emirlerin kaçı vatanın ve milletin bölünmez birliğine yönelikti bilmediğim o emirleri duydum.

Bu arada bugün Ertuğrul Özkök Bey’de Subay arkadaşlara seslenmiş, rahatsız olmayın, bakmayın siz bu üç beş çapulcuya, biz sizleri seviyoruz demiş. Bunu demiş ama derken de sizleri hiç anmamış. İşte bir yandan uzatmalı çavuş demiş ama derken başlığını bile subay olarak belirlemiş.

GENÇ subay kardeşim;

Çiçeği burnunda zabit.

Harp Okulu’ndan mezun olurken ettiği yemini hâlâ dün gibi hatırlayan kardeşim;
Karısını, çoluğunu çocuğunu, bilmem kaç yüz kilometre uzakta bırakıp, ıssız dağ başlarında, kuş uçmaz kervan geçmez patikalarda, kalleş bir mayının her an patlayacak gümbürtüsüyle yaşayan teğmenim, üsteğmenim, yüzbaşım; binbaşım, albayım.
Sen;
Sen uzatmalı çavuşum, başçavuşum;
Bu mektup hepinize;
Hepimizden hepinize;

Sonra saymış saymış saymış.

Biraz da biz sayalım değil mi?

Ey 224 kişilik koğuşlarda uyumak zorunda kalıp o subayların eşlerinin bile şöförlüğünü yapan asker. Bırak onlara subay desinler paşa desinler, unutma ki sen bizim her daim Asker Ağamızsın. Hakiki ağalığın ne demek olduğunu bilenler tarafından sizlere söylenmiş bu söz karşısında general rütbesi bile tırt kalır benim gece 3-5 nöbeti tutan asker ağam.

Sen sanıyor musun ki televizyonlarda askerlere laf atanlar, bunlar hangi ordunun askeri, hangi amaca hizmet ediyor, bunlar istifa edip hemen askeriyeden ayrılmalı diye söylediklerimizi üzerine mi alınıyorsun?

Alınma!!!

Zira sen de bizler gibi biliyorsun ki biz onları vatanı korusun diye okutup büyüttüğümüz subaylarımızın içinde yanlış yola düşmüş ve Atatürk’ün de dediği gibi “dahilî ve haricî bedhahların olacaktır“, işte bu dahili bedbahların içinde her gün selam verdiğin komutan dahi olabilir.

Zira bu subaylardan bir kısmının nasıl bir hiyanet içinde olduğu, Seni, yani Türkiye askerini korumak yerine pkklıyı düşünen komutanlardan oluşmakta.

Unutma!!!

Seni sevdiğimizi, sana saygı gösterdiğimizi, Subay adı altında kendisine saygı gösterilenlerden bin kat daha çok sana saygı gösterdiğimizi unutma.

Genç Subaylar!

Elbetteki bu ülkede birden hiyanet içine girmiş olamaz. Bir kısım subay bu durumda olabilir fakat genel olarak subaylarımızın ülke için çalıştığını bilmekteyiz ve görmekteyiz.

Sana da selam olsun Genç  Subay.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

1 comment

  1. Oğuz Emre diyor ki:

    Güzel bir yazı. Yazarken hırslımıydınız acaba merak ettim =)

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*