Kırıntı Bebek

Akşamüzeri Bebek’e gidip bir yerde yemek yedikten sonra Buzlu Gren Lemon Tea, bilinen adıyla buzlu limonlu yeşil çay, ile birlikte sahilde oturma niyetindeydim. Bebek sahilinin görece rüzgârlı bir yer olması diğer sahillere yerine tercih edilesi bir yer olmaktadır.

Yemek için etrafıma baktığımda İstiklal Caddesi’nde bulabileceim mekanlar vardı. Cafe Nero, Starbucks, Kitcihenette ve Midpoint, Tüm bu mekanlar arasında Midpoint’in yanında bulunan “ Kırıntı “ adı verilen bir yere gittim. Açıkçası giriş kısmı harika bir mekandı. Ön tarafta açık havada oturmak isteyenler için bölüm, sağ kesim biraz daha bar havasında ama kesinlikle bar değil, iç kısma geçtiğinizde ise serin ve ferah bir mekanda kendinizi bulacaksınız.

Garsondan bir yemek önermesini istedim o da dolayısıyla bana et, balık, tavuk diye bir seçimde bulunmasını istedi. Balık dışında bir şeyler istiyordum. Nasıl bir et yemeği istediğimi tarif edip tam istediğim gibi bir lezzet masamda duruyordu.

Açıkçası burasının yemeklerinin çeşidinden falan bahsetmeyeceğim. Oysaki menü olarak resmen bir derği getiriyorlar ve bol çeşitleri var. Mekanda benim en çok hoşuma giden özellik serin olan iç kısma geçtiğinizde adeta dünyadan kopuyorsunuz. Çalınan müzikler harika ve mekanda ışık uyumu hiç gözünüzü yormuyor. Şimdi birisi çıkıp loş mekan zaten ne yoracak demesin sonuçta içeride kırmızı ışıklar vardı ve arka tarafa doğru canlı renkler kullanılmıştı.

Bir kişi gözünüzü kapalı olarak buraya getirse, mekanda yeseniz içseniz daha sonra kapıdan çıkarken İstanbul trafiğine çıkacağını söyleseniz buna inanmazsınız. Zira mekan kendinizi resmen İstanbul dışında bir yere götürüyor. Açıkçası Ülkemiz sınırları dışına çıkmadım ama bu mekan kesinlikle Türkiye’de bir yer gibi değildi. En azından bana öyle geldi.

Arkadaşlarınızla gidilebilecek güzel mekanlardan birisi olarak listemize eklendi efendim. Fiyat olarak ta diğer mekanlardan pahalı değil. Ayrıca Engelli arkadaşlarınız var ise hiç sorun değil, alt katta bulunan tuvaletler için merdivenlere bir aparat eklenmiş ve engelli vatandaşlar düşünülmüş, lavobaların temizliği ve mutfak kısmını cam ile kaplayıp yemeklerin nasıl hazırlandığını görebilmeniz oldukça güzel ayrıntılardı.

Kırıntı’yı keşfetmek için etrafa baktığımda hemen masaya bakan garson yanımdan geçiyor ve ondan bir şey istersem hemen yakınımda olmak istiyordu. Garsonları da gayet ilgili olan mekanda keşke garsonlar mekanın web sitesini ezbere bilseler, kırıntı yaz çıkar demeseler.

Son not: Kırıntı’dan çıktıktan sonra Ortaköy’e kadar yürümenizi öneririm.

Adresi: Bebek Mahallesi Cevdet Paşa Cad. NO:35 Bebek parkının tam karşısı
Bebek, İstanbul

Telefon:    (0212) 257 67 27
Web: http://www.kirinti.com.tr/

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*