Kürtlerin sorununu çözecek vicdan sahibi Kürtler aranıyor

PKK’nın eylemlerinden belki en çok zararı yine Kürt halkı görmekte.  PKK sözde Kürt halkı için özgürlük mücadelesi verirken bir yandan da onlara zarar veriyor. Aşağıda PKK’nın Kürt’lere ve Kürt’lerin imajına verdiği zararı gösteren üç tane haberi göreceksiniz.  Mardin Kızıltepe’deki okulda okuyan çocuklar Fransız mı? Hayır, yine Kürt çocukları, fakat kendi milletinden insanları öldürmekte bile bir beis görmeyen pkk Kürt’lerin temsilcisi olabilir mi? ASLA.

Bir diğer haberde ise çeşitli eylemler adı altında bir banka şubesinde yapmış oldukları bir soygun. Kürt’lerin özgürlüğü banka şubelerinden mi geçiyor ey eylemci?

En son haberde ise baskılar sonucu dükkânlarını kapatmak zorunda olan esnafın son derece haklı çığlığı yer almakta.

Kürt sorununun bitmesi için herkes devletten bir şeyler bekliyor. Elbette devletin yapacağı çok fazla şey var. Özgürlükler konusunda, temel hak ve hürriyetlerin kısıtlanmaması gibi konularda elbette devlet gereğini yapmalı. Fakat bunun yanında Kürt’lerin de pkk’ya bir yerde artık bize zarar veriyorsun. Bu yaptığın Kürt halkına fayda yok diyebilmesi gerekiyor.

Bu ülkede Türk halkı ile Kürt halkı arasında kavga çıkartmak isteyenler asla başarılı olamayacaklar. Eninde sonunda kardeşlik kazanacak ve İstanbul’dan arabasına binen bir kişi aklında hiçbir çekince olmadan Hakkâri’nin yaylalarında bahar mevsiminde yapılan koyun yıkama işlemlerini izleyebilecek

Diabetes tiedotus

, Van gölü kenarında gölün renkten rende bürünüşünü kendi gözleriyle izleyebilecek. Mardin’de tarihi konaklarda kalıp, Şanlıurfa’da evliyaları ziyaret edebilecekler.

Aşağıdaki haberleri vicdan sahibi Kürt arkadaşların okumasını rica ediyorum.

Minik öğrenciler can havliyle kaçıştı. pkk yanlıların yarattığı dehşet anlarını kameralar saniye saniye kaydetti!

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin cenaze töreni sırasında kepenk kapatma eylemine uymayan bir marketi yağmalayan göstericiler, 23 Nisan törenleri için 23 Nisan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde toplanan öğrencilere havai fişekle saldırdılar. Havai fişekli saldırı nedeniyle öğrenciler büyük korku içinde izdiham yaratarak, okulun içine sığınma anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. ÖTE YANDAN göstericiler, kepenk kapatmayan bir marketi önce yaktılar, sonra yağmaladılar. (Nezir GÜNEŞ/DHA)

Video: http://webtv.hurriyet.com.tr/2/16367/0/1/ilkokul-ogrencilerine-saldirdilar.aspx

PKK terör örgütü mensuplarının Güneydoğu’da kamu kurumlarına yönelik saldırı ve yağmaları kameralara yansıdı.

19 Nisan’da Mardin’de bir banka şubesinin molotof kokteyli ile yakılması, 6 Nisan’da ise Diyarbakır Bismil’de terörist cenazesi için toplanan PKK mensupları cenazenin kaldırılmasının ardından bir banka şubesini yağmalaması güvenlik kameraları tarafından tespit edildi. YSK bahane, soygun şahane
Video:http://zaman.com.tr/multimedya.do?tur=video&aktifgaleri=10104&aktifsayfa=0&bolumno=1&aktifsayfaDetay=0&galeriDetayNo=10104&title=ysk-bahane-soygun-sahane

Her eylemde zarar görüyoruz. Her olayda zarar görüyoruz

İŞYERİ SAHİBİ ALİ K: “Her eylemde zarar görüyoruz. Her olayda zarar görüyoruz. Yanımda 5 kişi çalışıyor ve hepsi evli ve çocuk sahibi. Ben eve ekmek götürürüm ama yanımdakiler bir gün çalışmadıkları çocuklarına ekmek götüremiyor. Bu adalet mi? Bizden ne istiyorlar.”

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1130599&title=esnaf-boykot-terorune-tepkili-zarari-bolgemiz-goruyor

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

1 comment

  1. […] Kürtlerin sorununu çözecek vicdan sahibi Kürtler aranıyor […]

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*