Levent trafiğinin geleceği

Levent ve Maslak bölgesinde çalışanlara soracak olursanız en büyük sorun trafiktir. Bunun nedeni de insanların evlerine gidebilmeleri için bir saati aşan bir sürede ancak evlerine ulaşmalarıdır.

Geçen sene yıkılan Deva Holding Binasının yeri şu an kazılmakta. Metro City ile Kanyon arasındaki araziye Özdilek’in alışveriş merkezi yapılmakta.  Kiler grubunun alışveriş ve yaşam merkezi olan Safir geçenlerde açıldı. Velhasıl Levet ve civarında sürekli bir AVM’leşme ve yüksek binalar yapma yarışına girmiş olan müteaahitlerin umrumda olmayan bir sorun var o da trafik.

Bu yapılan binalarda çalışacak kişilerin işyerine ulaşımları genelde servis ile olmakta. Yapı Kredi Plaza önünden Zincirlikuyu’ya ulaşma süresinin , 2 kilometre olmayan bir yol, 30 dakika olduğu bir yerde bu binaların da bitmesiyleaynı mesafe artık 30 değil 50 dakikayı geçecek geçecek.

Ayrıca bir dava sürecinden dolayı Tat Tower hala açılmadı. Zorlu grubunun Beşi bir yerde dediği alışveriş ve yaşam merkezi de hızla yükselmekte. E yönünde biraz gidince Amerika’lı Trump amcamızın Trump Tower’i ve az ilerisinde açılan Avrupa’nın en büyük adalet sarayı bize bir şeyler anlatmalı.

Açıkçası Başbakan’ımız Samsun ile Adana arasına yerin 1.000 metre altından yol yapmak yerine İstanbul’un ihtiyaç duyduğu metro hatlarını yapmak için Büyükşehir’e fon çıkarsa çok daha iyi olur.

Bu gidişle Levent civarındakilerin manzaraları aşağıdaki gibi olacak.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

1 comment

  1. […] Levent trafiğinin geleceği […]

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*