Mebuslara gazoz ve limonata servisi

Daha önceleri de demiştim  bizim ülkemizde çok komik olaylar olabiliyor diye. Hatta bunların bazıları mailler aracılığıyla herkese ulaşıyor. İşte Türkçe’nin yanlış kullanımından dolayı yapılmış hatalara bakıp bakıp gülüyoruz. O hatayı yapan kişi cahilliğinden bilmiyor oluşundan yapıyor bu hataları bilerek elbette yapmıyorlar.

Peki ya koskoca mebuslara ne demeli ? Bu mebus amcalarda hatalar yapıyor. Hem de nasıl hata. 70 milyonluk dev bir ülkenin geleceğini etkileyecek şekilde hatalar yapıyorlar daha sonra da bu hatalarını yaptıklarını söylemekten çekinmiyorlar.

Bunun en son örneğini askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması olayında yaşadık. Hükümet bir teklif götürmüş, bütün partiler bunu okumuş daha sonra geç bir saat olabilir fakat herkes parmaklarını kaldırmış ya da işte o elektronik düzeneğe oylarını vermişler. Daha sonra yaygara kopmaya başlıyor. Yok efendim gece saat 2 de teklif mi geçirilirmiş. Hükümet bizikumpasa düşürdü.

Komedi gibi yahu. Bunu ilkokul çocukları yapsa sınıf öğretmeni siz benimle dalga mı geçiyorsunuz diye çocuklara seslenir. Ama koca koca mebuslar bunu anlayamayacak yapıda sanırım.

Şu şekilde düşünelim, Gece 2 değil 4’te bu teklif hazırlanmış ve onaya sunulmuş olsun ve oy mebuslar oy verilmemiş olsaydı ne olurdu ? O teklif yasalaşamazdı ve mebuslar bu kadar yaygara çıkarmazdı.

Buradan anladığımız kadarıyla bu itiraz eden mebuslar bilmeden oy kullanıp maaşlarını alıyorlar. Aklıma birilerinin bu ülkenin hemen dibinde 12 adayı verip daha sonra ülkeye gelince bu adalar bu kadar yakın mıydı ? diye iç geçirmişlerdi.

Zaten şimdi itiraz edenlerde bu kişiler ile aynı zihniyette.

Bu yüzden Uludağ limonata ve gazozlarının millet meclisinde çalışan mebuslara sponsor olup beleş limonata ve gazoz dağıtmalarını istirham ediyorum.

Ne demişler ?

Ayılana gazoz bayılana limon.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*