Midpoint kanyon

Esasında Kanyon mekan olarak çok bir farklılık yaratabilecek bir ortam değil.Zaten bunu kanyon’da küçük bir göz gezdirme yaptığınız zaman hemen görebiliyorsunuz. Yemek yerleri normal şartlar altında hep kapalı mekanlardaydı. Sigara yasağı alışveriş merkezlerini vurunca kanyonda adım atacak yer kalmadı. Lokantalar masa ve sandelyelerini doğruca yürüme yoluna çıkardılar. Bu yüzden Kanyon’da en iyisi alt katlarda geniş yürüme alanlarının olduğu yeri seçmek.

Kanyon gibi bir yerde olabilecek düzenleme ancak bu kadar olabilir. Ben öğlen yemeği için gittim. Açıkçası Midpoint Taksim şubesinde yemek istediğim fakat ertelemiş olduğum Krep’i ve İtalya usulu sufleyi sipariş ettim. Açıkçası Midpoint Kanyon şubesinin Krepi bir harika fakat krepinden daha harika olan İtalyan usulu sufleleri. Bunu tarif etmek biraz zor.  Sufle yanında dondurma da geliyor.  Kanyon civarında bulunuyorsanız muhakkak buranın Suflesini yemelisiniz.

Midpoint Kanyon

Midpoint Kanyon

Mekan olarak dışarıdan bakınca iç kısım biraz karanlık kalıyor( Gündüzleri ). Bu aydınlatma ile giderilebilecek bir karanlık değil. Midpoint Kanyon şubesindeki en beğendiğim unsur çalışanlar. Çalışanlara bakarken kendi aralarında iş ile iligli konuşurken kendilerini çağırdığınızda anından yüzlerine bir tebessüm geliyor ve bu şekilde yanınıza geliyor. Midpoint taksim şubesinde açıkçası bunu çok çok görememiştik. Midpointlerden sadece 2 tanesine gittim. * Midpoint Taksim * ve bu iki yerde de gördüğüm insanın gözünü yoran herhangi hiç bir şey yok. Bu açıdan kendilerini takdir ettim.

Hülasa, Midpoint Kanyon şubesi kanyon alışveriş merkezinde gidilebilecek bir mekan. Ben iç kısımda oturdum fakat sürekli cam binaların içinde çalışan insanlar için açık mekanlar her daim daha çekici geldiği de bir gerçek.

Afiyet olsun efendim.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

4 comments

 1. Duygu diyor ki:

  Midpoint Kanyon ve Midpoint Taksim ile ilgili olan yazilari okudum sadece ama sunu belirtmek istedim; o kadar cok yazim hatasi, anlatim bozuklugu var ki, insanin dikkati dagiliyor okurken. Keske biraz daha ozen gosterilmis olsaydi.

 2. amarat diyor ki:

  Alper, Gurmelikte iyi para var dediler. Adamlar yiyor içiyor para vermiyor. Bir sonraki aşama arabaları test edeceğim. Ntv’de ki Celal Pir’i görmüyor musun ? Paso arazi araçları ile geziyor deneme sürüşü diye. Tavsiye ederim :=)

  Nişantaşı’ya hep beraber gidelim Yeliz ? Sen, ben, bizimkiler, Leyla, Ayşe falan ?

  Hatta dur, Midpoint’te iftar vakti :=)

 3. yeliz çelik diyor ki:

  Gez bakalım amarat bey:))))))Ben somon salata ve penne arabiata öneririm,süper ama kanyonda servis çok yavaş…..nişantaşı daha seri…

 4. Alper diyor ki:

  İyice tiki olmusun ha kadir aga:) ne lan midpointten cıkmaz gibi havalar, yakısıyor mu senin gibi anadolu delikanlısına:)

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*