Profesyonel askerlik

    Askerlik yan gelip yatma yeri değildir demişti bir zamanlar bu ülkenin başında olan kişiler.bu kişiler ise bugünlerde profesyonel askerlik olmasını istiyoruz diye serzenişlerde bulunuyorlar kimi çevrelere.Esasında Tayyip Erdoğan’ın bu söylemini bu ülkenin liberalleri yıllardır söylemekteydiler.

             Peki ya değişen ne oldu.?

             Son günlerdeki ülkemizde gerçekleşen terör olayları neticesinde yüregi burkulmayan hiçbir Türkiye vatandaşı yoktur zira 20 yaşında kimi nişanlı,kimi sözlü,kimi yeni evlenmiş bu yiğitlerimizin şehit olmasına üzülmeyen bir kişi varsa o şahıs bu ülkenin vatandaşı değildir.

             Uzun zaman sonra tekrar toplu şekilde şehit haberleri gelmeye başladığı anda başbakanımız profesyonel askerliğin olmasını düşündüğünü söylüyor ve bunu şu sözlerle iletiyordu bizlere,Terörle mücadelede yeni bir uygulama içine giriyoruz. Komutanlarımızla da konuşuyoruz,Uzman olmayan er ve erbaşlarla başarılı netice alamayız diye kendilerine de söyledim. 4 ay eğitim alıyor, yavrularımız oralara gönderiliyor.

             Bunun bir adımı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri profesyonel komandoları bünyesinde barındırmaya başladı ve bir çok kişinin bu görev için hazır olup belirli şartları yerine getiren kişilerin bu kadroya alınması çalışmalarına başlanıldı.3 aylık bir eğitim alan Türk gencinin daha evvel köyde babası ile birlikte tarlaya giderken soğuk diye babasına burun kıvıran gençler askerlik görevi olduğu zaman komutanlarına gık bile demeden vatan görevini yapmak üzere sıfırın altındaki vatan topraklarının her neresi olursa olsun canını feda etmek gerekse dahi vatan topragı için görevini layıkıyla yapıyorlar.

             Bütün bu Türk evladının iyi niyetine karşın bir gerçek varki yıllardır dağlarda olan terör örgütü üyelerine karşın 15 aylık askerlik sürecinin 3 aylık acemilik eğitiminden geriye kalan 12 aylık süreçte bu dağları terör örgütü üyeleri kadar bilmesinin mümkünatı yoktur ki askerlerimiz vatan görevleri bitince tekrar evlerine geri dönmekte yeni askerler gelip tekrar bu bölgelerin arazi koşullarını öğrenmeye çalışmaktadırlar.Bütün bunlar olurken terör örgütü üyeleri engebeli araziye uyum göstermiş durumda olmaktadırlar.

            Uzun zaman sonra tekrar toplu şekilde şehit haberleri gelmeye başladığı anda başbakanımız profesyonel askerliğin olmasını düşündüğünü söylüyor ve bunu şu sözlerle iletiyordu bizlere, “Terörle mücadelede yeni bir uygulama içine giriyoruz. Komutanlarımızla da konuşuyoruz, ‘Uzman olmayan er ve erbaşlarla başarılı netice alamayız’ diye kendilerine de söyledim. 4 ay eğitim alıyor, yavrularımız oralara gönderiliyor.” Bunun bir adımı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri profesyonel komandoları bünyesinde barındırmaya başladı ve bir çok kişinin bu görev için hazır olup belirli şartları yerine getiren kişilerin bu kadroya alınması çalışmalarına başlanıldı.

             3 aylık bir eğitim alan Türk gencinin daha evvel köyde babası ile birlikte tarlaya giderken soğuk diye babasına burun kıvıran gençler askerlik görevi olduğu zaman komutanlarına gık bile demeden vatan görevini yapmak üzere sıfırın altındaki vatan topraklarının her neresi olursa olsun canını feda etmek gerekse dahi vatan topragı için görevini layıkıyla yapıyorlar.Bütün bu Türk evladının iyi niyetine karşın bir gerçek varki yıllardır dağlarda olan terör örgütü üyelerine karşın 15 aylık askerlik sürecinin 3 aylık acemilik eğitiminden geriye kalan 12 aylık süreçte bu dağları terör örgütü üyeleri kadar bilmesinin mümkünatı yoktur ki askerlerimiz vatan görevleri bitince tekrar evlerine geri dönmekte yeni askerler gelip tekrar bu bölgelerin arazi koşullarını öğrenmeye çalışmaktadırlar.Bütün bunlar olurken terör örgütü üyeleri engebeli araziye uyum göstermiş durumda olmaktadırlar. Olması gereken gönüllülük esasına bağlı şekilde her türlü profesyonel teçhizatla donatılmış bir ordunun kurulmadı ve gerilla taktiği şeklinde bize saldıran vatan hainlerine gerekli cevap verilmelidir.

             Peki olması gereken ?

             Olması gereken gönüllülük esasına bağlı şekilde her türlü profesyonel teçhizatla donatılmış bir ordunun kurulmadı ve gerilla taktiği şeklinde bize saldıran vatan hainlerine gerekli cevap verilmelidir.

             Klasik liberaller her zaman ülke güvenliğinin profesyonel şekilde sağlanması gerektiğini dile getirirken vatan savunması bu şekilde nasıl olur diye her daim şüphe ile hatta ileri gidenler tarafından bu düşünce liberaller söylerken kendilerine vatan haini damgası dahi vurula gelmekteydi.Oysa şimdi durumun gerçekten bu şekilde olması gerektiği ülkenin en yüksek makamlarından birisi olan bir başbakan tarafından dile getirilmektedir.

             Ülke savunmasının bu şekilde profesyonel şekilde gerçekleştirilmesi ve hiçbir ülke evladını hain terör örgütleri içerisinde yer alan vatan hainleri tarafından şehit edilmediği, televizyonlarda terör nedeniyle evini,yurdunu,ailesini,evladını kaybetmiş kişilerin görüntüleri ile bir daha karşılaşmamak ümidi ile.

             ALLAH Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sabır ve güç versin.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

4 comments

 1. hüseyin diyor ki:

  yakın zamanda askere gıdecek bırı olarak ben artık bıktım eger vatanımı sevmesem zaten askerden kacar gıtmezdım kım bılır bende dagda bayırda bırgun bır haının kursunuyla sehıt olucam planladıgım gelecegımden hayallerımden sevdıklerımden uzaklasıcam baba yok kardes yok bı annem var hasta ne dıyım askerlık bızde cok baska bır yerde ama askerlık o eskı askerlık deıl ben sımdı bu generaller ıcın t-yada basımızdakıler ıcın deıl bu vatanı gercekten kanlarıyla kazanan atalarımız ıcın gıdyorum ve sehıt olursm onlara armagn edıyorum sevgılerımle keske uyanabılsek te neler oldugunu gorebılsek….

 2. BirBilgi diyor ki:

  Sitede emegi gecen herkese tesekkurler

  http://www.1bilgi.com

  Sizleride sitemize bekliyoruz

  Nice yillara…

 3. ahd diyor ki:

  Askeriyeye en fazla ödenek ayiran ülkeler arasindayiz fakat henüz daglarda cinko karargahlara birakilip haftaya hayatta olursaniz aliriz denilen 19-20 yasindaki cocuklarin asker oldugu bir ülkeyiz.Peki nereye gidiyor onca para, birebir gözlemlerimden yola cikrak söyleyebilirim ki, üst düzey kuvvet komutanlarinin sahsi harcamalarina ve onlarin yasadiklari askeri lojmanlarda hic bir eksigin bulunmadigi lokallere gidiyor.ödenekleri bizimki kadar dahi olmayan bir cok ülke mayinlari kolayca uzaydan dahi tespit eden , baskinlari önceden bildirebilecek radar uyari sistemlere sahiplerken biz neden ancak siyah kurdele alabiliyoruz.
  Daha can alici baska bri soruda, en kücük ideolojisine ters gördügü durumda ülke elden gidiyor hainler propagandasi yaparken, ancak terör kasiyiciligi yapan medya ve ülkde üst düzey yönetici kpnumunda bulunan kurum ve ksiiler,tsk ya karsi en ufak bir soyut yaptirim uygulamiyor? Ve son soru bu daha nereye kadar gidecek?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*