Radyo Cihan sizi kendisine bağlar


Çok fazla araba kullanan birisi değilim. Servis ile işi gidip geliyorum arabayla sadece hafta sonu veya spora giderken kullanıyorum. Arabada kayıtlı 6 radyo kanalı şu şekilde, Radyo alaturka, CnnTurk, Bloomberg, Yön Radyo, Radyo cihan ve Seymen FM. O anki ruh halime göre müzik dinliyorum.

Dün akşam spor salonunun otoparkında fazla yer olmadığı için başka bir aracın arkasına park ettim. Spor çıkışında ise otoparktan sorumlu beyefendi bana çalan müziğin cd den mi kasetten mi geldiğini sordu. Ben de kendisine radyo kanalı olduğunu isminin de radyo cihan olduğunu ilettim. Görevli beyefendi

Generic Antibiotics online

, arabadan inesim gelmedi, işim olmasaydı biraz daha dinlerdim diye söyledi.

Aşağıdaki satırları 15 Ocak 2013 tarihinde bir başka internet sitesinde yazmıştım. Aşağıdaki yazıyı yazmamdan tam üç ay sonra yukarıda yazdığım olayı yaşadım. Gerçekten radyo cihan dinlerken bazen insan ya yolu uzatmak zorunda kalıyor ya da park etmiş halde radyoda eserin bitmesini beklemek zorunda kalıyor.

Radyo Cihan’a bize bu ortak duygularda buluşturduğu için teşekkürler.

murat menteşş’e ait düblörün dilemması isimli romanında bir bölüm var ve orada der ki;

“boğaziçi köprüsü’nden kopan taksi etiler’e doğru yol alırken

, radyoda orhan gencebay’ın hayat kavgası şarkısı çalmaya başladı. ibrahim kurban’ların evinin önüne geldiğimizde şarkı henüz bitmemişti. şoföre parayı saydım, fakat arabandan inmedik. şoför, soru soran gözlerle suratımıza bakıyordu. işaret parmağımı dudaklarıma götürerek, “hışşşş” dedim. şarkı bitti. biz taksinin arka kapılarını aynı anda açıp dışarı çıkarken, ibrahim kurban başını içeri uzatarak durumu şoföre şöyle açıkladı: “orhan gencebay çalarken arabadan inilmez kaptan.”

dün akşam arabayı park edip eve doğru gitmem gerekirken sohbetin güzelliğinden dolayı arabadan inmedim ve aklıma hemen murat menteş’in bu romanındaki bu sahne aklıma geldi.

sizi arabanızdan indirtmeyen, kendisini dinlettiren radyodur.

Radyo Cihan’ı Androidli telefonlarınız veya iPhone’da da dinleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.radyocihan.android

https://itunes.apple.com/tr/app/radyo-cihan-bu-sesi-herkes/id475893356?mt=8

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

1 comment

  1. evden eve nakliyat diyor ki:

    harika paylaşım

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*