Sabotaj bayramı

Bugün günlerden 1 Temmuz 2006 , herkes için çok sıradan bir gün , insanalr her pazar asıl geçiriyorlarsa günlerini öyle geçireceklerdi lakin ana caddelere çıkıp baktığımızda otobüs , tranvay , ve gemilerde Türk bayraklarının asılı olduğunu görüp , Ne oluyoruz hulen ? , diye iç geçirip , gene mi bayram var bu ülkede dememek içten değil. 

Lakin üzülmeyecek bir şey var o da bu bayramda tatil yapmıyoruz çünkü pazara geliyor  lakin pazara gelmese ooo olurmu azizizm bugün Kabotaj bayramı , zamanında elde etmişiz biz bu hakları hemde ne kadar zor , hem bunun sayesinde bizim denizciligimiz korunuyor , yoks azizim ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili , neme lazım ajan dolu zaten yanaşıverirler bize bu ecnebi gemilerle. 

Kabotaj Bayramı diyoruz bunu milletçe kutluyoruz !!! Peki kabotajın ne olduğunu kaçımız biliyor ? Kanun o kadar eskimiştir ki sokakta gecen yüz vatandaştan 85 i bilmeyeceğine inanıyorum. Bu linkten Kabotaj Kanunun Tam metnine ulaşabilirsiniz Ne diyor bu kanunda , dünya Türk olamadı , yapamadık bütün dünyayı Türk , bari bizim sınırlarımızda kalan yerleri ecnebilere vermeyelimde Türkiye Türk kalsın nevinden bir kanun.Ülkemizin deniz sularında denzi ticaretini , ulaşımını vel hasıl denizle alakalı ne varsa bunun sadece Türk gemileri tarafından ypaılacağını , yabancı bayraklı gemileirn bütün bunlar karşısında hiç ses edemeyeceğini savunup kapalı ekonomi nin tanımını çizen bir ülke olarak bu bayramı kutladığımızdan !! dolayı utanıyorum.Üç tarafı denizlerle çevrilmiş ülkemizde acaba deniz ulaşımının toplam ulaşım araçları içerisinde kullanılaiblirlilik oranının ne olduğunu araştırmadım çünkü çok küçük sayılarlal ugraşmayacak kadar Zeki !! bir milletiz biz.İşte bu yüzden hemen dibimizdeki Yunan adalarına bir çok ziyaretçi gelirken bizima dalarımız tüm dünyaya küsmüştür.Ayrıca bu kanun yüzünden deniz ulaşımında özelleştirilmeye gidilememekte ve bizler eceabat çanakkale seferinde neden bu kada rçok kuyruk beklemek zorunda kaldığımızı anlayamıyoruz.Deniz ulaşımını Devlet tekelinden çıkartılıp , tam rekabet ortamında , bütün şeffaflıgı ile denetime açık bir şekilde , ve istanbulun hemen dibindeki avşa adasına 25 YTL yerine çok daha ucuza gidecegimiz güzel günlerde yaşamak dileğimle. Acaba bu kanunu hangi parti ne zaman kaldırmaya niyetlenecek ? Hamiş : Bu bayramın ne işe yaradıgını mebuslar dahi bilmiyor olabilir.Bayram kutlaması diye ek bir eglence olarak dahi görüyor olabilirler.Di mi ama ?  

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*