Sansür sansür nereye kadar ?

Harbi diyorum bu kanunlar sayesinde web sitelerini yasaklaya yasaklaya internet alemini sıfırlayacak. Yok youtube yasaklanması, yok dailymotion’un yasaklanması ve en acısı koyun olan halkın hiç tepki göstermemesi. Bu sansürlerin bitmesi için sivil itiatsizlik gerekiyor. Yani leventte 1.000 kişi toplansa ve yürüse televizyonlara çıksa, taksimde 5.000 kişi yürüse falan bu şekilde olaiblir bazı olaylar. Tamam bu bizim hakkımız polise bir idlekçe lie bildirilip hemen eylem yapılabilir fakat bunu organize etmek uzun bir süreç. Şaka uzun desem dahi hemen olabilecek bir iş çünkü daha önceki deneyimlerimden biliyorumki bir eyleme gelecek kişi bugun gelemiyorsa yarın asla gelemez.

İş bu noktada Sansüre Sansür Yay! kampanyası ortaya çıkıyor. Kampanya hakkında daha fazla bilgi almak için sansuresansur.org adresine göz atabiliriniz.

Şu adreste kampanyaya katılanların göndermiş olduğu fotografları görebilirsiniz.

Blogunuza, sitenize, gazetenizin internet sayfasına erişim şu an yasaklanmamış olması yarın yasaklanmayacağı anlamına gelmez. Bu yüzden siz en iyisi gelin yay harekatına katılın.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*