Teşvik kredisi

Teşvik kanunu ile ben Yüzde 35 vergi vermeye devam edeceğim. Patronum Yüzde 2 vergi verecek. Yani ben oransal olarak patronumdan 17,5 kat daha fazla vergi vermiş olacağım.

Bu olay tamamen kandırmacadır. Şayet hükümet bir teşvik yapacaksa işçileri de içine alacak şekilde bir düzenleme yapması gerekiyordu. Bazıları insanlar iş bulamazken sizin işiniz var vergiyi de yüksek verin demek olayın bütünlüğünü görememekten kaynaklanıyor olsa gerek.

Ssk primlerinin işveren hissesini asgari ücret tutarınca olan kısmı devlet tarafından ödenirken bir işçi olarak ssk’nın işçi tarafından ödenmesi gereken primlerimi yine ben ödeyeceğim. Vergimi yine devasa oranlardan vereceğim.

Bu ülkede insanlara çek dagıtalım ve insanlar para harcasın diye fikirler üretiliyor. Birileri bu akıllılara işçilerden alınan vergilerin oranını düşünürüp işçilerin eline daha çok para geçmesini sağlayacak en basit çözümü birisi başbakana ya da ekonomi kurmaylarına söyleyebilir mi ?

Söz o vergiden kalan kısmını biriktirmeyeceğim. Iphone alacağım, Amerika’dan laptop getirteceğim, Play station 3 alacağım, Dockers’tan ayakkabı alacağım, Yüksek lisans taksitlerimi ödeyeceğim, arabaya benzin koyup bolu gölcük’e gideceğim.

Neden insanlar işçileri görmüyorlar ?
Ben gibi liberal adama bile yaşasın işçilerin kardeşliği dedirtecekler neredeyse.

İşçiler kardeş, devlet kuzgun başa.

yersen…

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

2 comments

 1. amarat diyor ki:

  Özkan sen de eminim girersin :=) Değil mi ? O da başka bir trajedi. Daha önceden çok daha fazla alacakken şimdi daha az alıyoruz..

 2. ÖZKAN diyor ki:

  çok haklısın.. hep diyorum bunu biz bu ülkede insan kayMaklarıyız..
  Lakin ben henüz %35 ödeyecek gelir dilimine giremedim, sana maşallah diyorum :))
  (lafın gelişi söyledin tabi şaka yapıyorum)
  bir de devlet 49 lira asgari geçim (!) indirimi veriyor sana kadir bunu görmezden gelmeyelim rica ederim.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*