Cinnet Modern ve Bal Sektörü

Ahmet Altan’ın geçen gün Taraf gazetesindeki yazısında babasından aldığı öğütle yazılarına alıntı ile başlamadığını anlatıp hemen ardından alıntı yapmıştı. Ben de aşağıdaki alıntı ile yazıma başlamak yerine kısa bir grizgah yaptıktan sonra Cinnet modern isimli edebi eserden kısa bir alıntı yapıyorum.


akar gider durmaz gider sokaklarda liseli kızların aman allah bacakları süt ve bal / bal işine girelim kaçkarlardan bir arkadaş bal yollasın biz İstanbul’da doğal beslenme meraklısı aptallara satalım / Selahattin Yusuf’la unisex tişört tasarımı işine de girebilirim her an.

Canım sıkıldıkça youtube’da Tarık Tufan’ın “Anna”sını

, Cinnet Modern isimli çalışmayı veya İsmet Özel’den “Yaşamak Umrumdadır” veya “Münacat” isimli şiirleri dinlerim. Yine geçen gün Cinnet Modern’i dinlerken bir cümle aklıma takıldı. “bal işine girelim kaçkarlardan bir arkadaş bal yollasın biz İstanbul’da doğal beslenme meraklısı aptallara satalım.” Evet, nasıl da denk gelmiş değil mi? Tam da günümüze dokunan bir eser. Hoş bu eserleri yazan arkadaşlar ile nesildaş sayılsak da tevafuk güzel olmuş.

Bal modası geçti, unisex tshirt işine mi girişsek ne yapsak arkadaşlar? Girişimciler artık Tarık Tufan’ın peşinden ayrılmaz gibime geliyor.

Cinnet Modern’i dinlemek, okumak için aşağıdaki sayfayı ziyaret etmeniz gerekmektedir.

http://entelektuel.com/cinnet-modern-bir-ismail-kilicarslan-siiri/

 


entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*