Kin ve öfke kusan bir site: ODAtv

ODAtv’ye bir baskın yapılmış ve bu baskınla Soner Yalçın göz altına alınmış. Tabi bizim ülkemizde bazı kişiler hemen özgür medya susturuluyor gibi çığlıklar atıyorlar Bunun nedenini de yayımladıkları bir kaç videodan dolayı söz etseler de esasında göz karar bu videolardan çok daha öncesinden alınmış bir karar.

Bizim asıl amacımız bu değil. Açıkçası ODATv’nin özgür basın diye söylediği “şey” olsa olsa insanları ve kurumları birer odak haline getirmektir. Birileri birilerini odak haline getirip başkaları da bir kurşunla o kişileri öldürüp bu ülkede sözde çocuk olduğu için yargılama aşamasında sorunlar çıkarken ne o kurşunu sıkanın ne kadar suçu varsa o kişiyi uzun bir yol gelip istanbul’da ermeni bir yazarımızı öldürmeyi empoze eden kişi de o kadar suçludur.

İşte ODATV de bu empoze eden kişi gibi. Malumunuz üzere geçen sene Tekel işçilerini kendimizce protesto edecektik. Protesto etme bizim en doğal hakkımız. Tabi işin ucunda işçi olunca bir çok kişi olaya başka açılardan bakıyor fakat biz kesinlikle bu protestomuzu yapacaktık. Öncelikle Mecidiyeköy’de bulunan tekel fabrikalarının önünü seçmiştik. Daha sonra bu ODATV’nin yayınlarından kendine güç alan sözüm ona düşünce özgürlüğünü savunan

http://juergen-liefmann.de/css/kaufen/tuotekategoria/heinanuha/index.html

, ilerici, solcu kişiler bizi yani 3H Hareketi üyelerini dövmekle itham etmiş. Gelsinler, biz de 3H’yi protesto edeceğiz diye bize göz dağı vermeye çalıştılar. Açıkçası biz düşünce ile karşı karşıya olmak isteriz. Kaba güç ile bir şeyleri kanıtlamak peşinde olanlar ile uğraşmak bizim adetimiz değildir. Ve biz de eylem yerimizi Taksim’de Atatürk Kültür Merkezi önünde yapmaya karar verdik.

Şimdi düşünüyorum. ODATV o yayınları yapmayıp bizi odak noktaya almasaydı.  O kadar kişi bizi dövmek için toplanırlar mıydı? Toplandıklarını biliyoruz. Zira o kişilerin sözlerini internette çeşitli platformlarda okuduk.

İşte bu ODATV denilen site de insanları odak haline getirip sonra ortadan çekilmeyle gazetecilik yapmaya çalışmasın. Bunların yaptıkları resmen Hrant’ı öldüren kişiyi pompalana beyin ekibinin internetteki iz düşümüdür. Ve kusura bakmayın. Bunun adı özgür medya olamaz. Olmaması gerekiyor.

Kin ve öfkeyi pompalayan bir medya istemiyorum.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

3 comments

  1. […] Kin ve öfke kusan bir site: ODAtv […]

  2. Kadir diyor ki:

    Açıkçası ben solcu falan değilim. Liberalim. Oda TV de tamamen insanları odak haline getirdiğini düşünüyorum.

  3. baha tevfik diyor ki:

    Kına istermisiniz kına? Hırant Dink yaşıyor olsaydı sizi aforoz ederdi. Yazık yazık. Yandaş solcu takımı. Sizi kınıyorum. Sap geldiğiniz dünyadan saman gidiyorsunuz. Ben sıradan bir okurum. Odatv fanı falanda değilim ama. Yuh diyorum.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*