Yüksek vergi öldürür

3Hhareketi’ndeki arkadaşlarımızla geçenlerde bir eylem yaptık.Eylemimizin sebebi ise hiç bir kimseye karışmayan, televole türü magazinlerde görmedigimiz, avrupa yakası isimli dizide Tahsin amcayı bizlere canlandıran Gazanfer Özcan’ın vefat etmesi ve ardında bir çok vergi borcunu miras olarak bırakmasıydı.

Bizim 3hHareketi yani liberaller açısından şikayet ettiğimiz nokta vergilerin yüksek olmasıydı.Burada belki bize Siz gidip Gazanfer Özcan’ı kullanmışsınız diyebilirsiniz fakat bizim dikkat çekmek istediğimiz nokta bu ülkede devletin halkı modern, ilerici, gelişmiş, batılı olmak adına devlet tiyatrolarını, opera salonlarını açıyor ve orada bir çok kişiyi istihdam ediyor.

Gazanfer Özcan gibi tiyatroya gönülden bağlı birisi kendisine bir tiyarto açıyor ve bu ülkede bir şeyler yapmaya çalışan herkes gibi devlet orada kendisini gösteriyor.yok o beyannamesi yok bu beyannamesi.Devlet bir yandan halkını batılılaştırma adına opera salonları açarken bir yandan da gidip tiyatrolardan vergi alıyor.Sigorta primler falan derken ciddi bir yük oluşyor tiyatro işletenlerin üzerinde.

Biz liberallar olarak asla devlet tiyatrolardan vergi almasın, sigorta primlerini düşük göstermelerine izin versin gibi çeşitli sübvansiyonları yapmasını istemeyiz ve önermeyiz.Bizim istedigimiz sadece doğal bir serbest piyasa olgusunun yerleşmesi.Burada da önerimiz devletin tiyatro işletmemesi gerektigidir.Devlet bir tiyatrodan zarar dahi etse orayı sürekli açık tutar.Çünkü bizi medeni devletlerin seviyesine çıkaracak ya !. İşte devletin tiyatrodan operadan çekilmesi ile gerçek liberalizm, gerçek piyasa ekonomisi işleyecek ve belkide Gazanfer Özcan gibi tiyatro sevdalısı insanlar tiyatrolarından kar etmeseler dahi zarar etmeyecekler.Belki de kar elde edecekler, kim bilir.

Bu yüzden " Yüksek vergi öldürür " diyoruz ve bunu savunuyoruz.Zira vergi borcu sadece tiyatrocuları değil herkesi vuruyor.Bu konuda devletin bir iyileştirme yapması lazım.

Şimdide eylemdeki fotograflarımızı, Fox ve Star haberde yayınlanan haberlerimizi izleyebilirsiniz.

Bizden birkaç fotograf;

yüksek vergi öldürür

Kıymetli hocalarımız, Atilla YAYLA ve Bican ŞAHİN’de bizleri eylemimizde yalnız bırakmadı.Kendilerine bir de buradan teşekkür ediyorum.

yüksek vergi öldürür

Gazete ve internette eylemimiz ;

Milliyet

Yenişafak

Star

İhlas Haber

Timeturk

Net Gazete

Haberler.com

Haber Vakti

Haber3

Patronlar Dünyası

 

 Videomuzu izleyemeyenler aşağıdaki linki tıklayıp Yahoo’nun sitesinden eylemimizi izleyebilirler.

http://video.yahoo.com/watch/4557708/12204945

 

 

 

 

 

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*