Gitmek mi zor yoksa geri dönmek mi?

Açıkçası seni görememiş oluyor olmam bende bir üzüntü hali oluştursa dahi buna kaygılanmıyorum. Zira kaygılanacak daha önemli düşüncelerim var ve bu kaygılarımın öznesi yine Sen’sin. Ve beni düşündüren seni göremiyor olmaktan ziyade Sen’in beni unutmuş olma olasılığın.

Sen bir karar verdin ve aniden gittin. Neden gittin, gitmemeliydin, gitmende benim ne derece sorumlu olduğum gibi saçma sapan sorular soracak değilim. Esasında Sana soru soracak halde hiç değilim, zaten Sana hiç soru sormamıştım, belki de soramamıştım. Bu haliyle bile cevabı çok güzel olan işaretleri Sen’den al-mış-t-dım.

Ve şu aralar kendime sorduğum tek soru şu. Gitmek mi zor yoksa geri dönmek mi?

Gitmenin bir karar verme işi olmasından ve gün içerisinde önemli ya da önemsiz çokça karar aldığımızdan dolayı bu bir nebze kolaydır. Asıl zor olan ise vermiş olduğumuz bu kararın doğruluğunu sorgulayacak cesarete ve özgüvene sahip olmamızdır. Şimdi Sana soruyorum. Gittin, gittin ve dönmedin, zaman içerisinde güneş tutulmasında var olan güneşin ayın arkasından görünmesi gibi görünmelerin de olmasa beni unuttun diye düşünecektim. Zaten şu an bunları yazıyor olmamdaki temel neden ayın arkasından gelen hafif ışıkların. Unutmaya çalışan kişiye yapılacak en büyük kötülük O’na kendini hatırlamaktır. Ve bu yüzden unutulmak istenen kişi “Sen’in yerine de ben unuturum

, haydi şimdi git.” diyebilme erdeminde sahip olan kişidir ki maalesef bu kişilerin sayısı sorduğu sorulara kendini kandırmadan cevap verecek kişi sayısından fazla değil.

Seni hatırlamaya çalışmıyorum zira Sen’i hiç unutmadım ve bunu açıkça söylüyorum. Peki ya Sen kendini kandırmadan bu soruyu kendine sorabilir misin? Cevaplayabilir misin demiyor, sorabilir misin diye soruyorum. Zira bu soruyu sormak cevabından daha zordur. Çünkü cevabını bildiğimiz soruları kendimize sormak istemeyiz.

Son olarak sana şunu söylüyorum. Şayet günün birinde geri dönersen sana olan özlemim bir kat daha artmış olarak var olacak.

1 comment

  1. […] Gitmek mi zor yoksa geri dönmek mi? […]

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*