Liberal ekonomi

İnternet bağlantı ücretlerinin geçmişe göre görece ucuzlaması ile gününümüzde bilgi oldukça hızlı bir şekilde yayılmakta. Geçen hafta sonu “Bir Ankara Polisiyesi: Behzat Ç”den önce yayınlanan “M.Ö. 10.000” ismindeki filmde bu gözümüze açıkça sokuldu.

Buzların içinde yaşayan ve avlanma ile hayatlarını idame ettiren insanlar bir dag aşımı uzaklığında yaşayan insanların tarım yaptığını görünce çok şaşırmıştı. Tıpkı onların da Mısır piramitlerinde çalışmak için insan toplayanların gemilerini bilmemesinden dolayı onları “Kanadı olan kuşlar” olarak tanımlayarak belki çok küçük bir alan içinde yaşayan ama birbirleri ile bilgi alışverişi yapmayan, yapamayan insanların arasında nasıl bir “çağ” farkı olduğunu izledik.

İnterneti sevme nedenlerimden ve birçoğunuzun sevme nedenlerinden birisi de budur kanımca. Bilgi akışını olabildiğince hızlı ve geniş bir alanda yaymak. 3H Hareketi‘nden iki arkadaşımız kafa kafaya vermiş ve “liberal ekonomi“nin ne demek olduğunu bilmeyenler için eşsiz bir bilgi kaynağı oluşturmuşlar.

Bu site sayesinde ekonomi hakkındaki söylemlerini duyduğumuzda işte bukişi “liberal” demekten vazgeçip, öz, hakiki, gerçek liberalleri tanıyabilir ve iktisat bilginizi geliştirebilirsiniz.

Liberal ekonomi sitesinin kategorilerini okurken bile insan ayrı bir mutluluk duyuyor.

Avusturya İktisat OkuluŞikago İktisat OkuluLiberalizmSerbest BankacılıkSerbest TicaretEkonomik KrizlerLiberal İktisatçılar

Siteyi  http://www.twitter.com/LiberalEkonomi adresinden takip edebilir veya  http://feeds.feedburner.com/LiberalEkonomi adresini RSS beslemeleri arasına ekleyebilirsiniz.

Site adımız entelektuel.com olunca biz de liberal ekonomi sitesinden hemen entelektüeller ile ilgili bir yazı ekleyelim istedim.

http://www.liberalekonomi.com/sikago-iktisat-okulu/entelektuel-ve-piyasa.html

Heinänuha tiedotus

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*