Ali Tezel siyasete mi soyunuyor?

Dün akşam kanaltürk ekranlarında Ali Tezel, Resul Kurt, SGK İstanbul müdürü Mustafa Kurucu ve bir kaç kişi daha katıldı. Programda emeklilik, kıdem tazminatı, işsizlik maaşı, boşanan çiftlerin ölmüş anne babalarından yetim maaşı alması, bagkur maaşlarındaki adaletsizlik ve bir çok konu konuşuldu. Program genel olarak çok verimliydi. Her gün bu program olsa eminim her gün izleyecek birisiyim.

Programın güzel olmasına karşın Ali Tezel’in program sırasındaki agresif tutumu hiç kimsenin gözünden kaçmadı. Hatta bir ara Mustafa Kurucu dahi Ali Bey siyasete hazırlanıyor gibi tebessüm ile bir söz söyledi.

Esasında bunu ekran başındaki herkes düşünmüştür. Zira Ali Tezel’in söylediklerinin çoğu doğru iken söylemlerinde bazı yanlışlıklar vardı. Bunlardan birisi de ölmüş annesi ve babası üzerinden yetim maaşı alabilmek için insanların eşlerinden ayrılıp birlikte ikamet etmeye devam etmesiyle haksız yere SGK’nın parasını almasının doğru olduğunu, zira devletin insanların bu duruma neden düştüğünü sorgulamayıp bunu yapanların maaşlarının kesilmesinin doğru olmadığını, birlikte yaşamaya devam eden derken kanunda aynı evde denmediğini, tutup görevlilerin yatakta birler mi değiller mi ona mı bakacaklar gibi bir çok söz söyledi.

Tam bu noktada Resul Kurt Bey, bu durumun tüyü bitmemiş yetimin parasını almak ve bir haksızlık olduğunu söylediyse de Ali Tezel Bey o kadar sinirlenmişti ki mevcut durumda bunun yapılmasının normal olduğunu söyledi.

Buradan açıklıyorum, Ali Tezel gibi bir çok kişinin tanıdığı bir kişi en yakın zamanda CHP’den milletvekili adayı olacaktır. Zira söylemlerinde CHP tarzı eleştiriler çoktu, bir kanunsuzluğu başka bir kanunsuzluk yaparak uygun olabileceği düşüncesinde kendisi.

Bu tespitimizi yapıp internetin derin dehlizine atalım, bakalım ne zaman haklı çıkacağız.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

1 comment

  1. Araf diyor ki:

    Tebrikler Kadir bey. Doğru teşhiş ve tespitler. 250 TL ver sorunu cevaplasın, 100 TL ver emekli maaşını hesaplasın. Sonra ben halkçıyım desin. Hepimiz halkçıyız.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*