Seks muhabbeti üzerinden sosyalleşmek

Esasında bu tam olarak nasıl arkadaşlarınızın olduğuna bağlıdır. Ayrıca insan fıtratına göre de değişir. Kimi insanlar bir kıza gülümsemesini hatırlatan arkadaşının yanında kızarıp bozarabilirken bir diğer insan senin yanında bir kızla oynaşma derecesinde el kol hareketleri yapabilir.

Bütün bunları yapan insanlar esasında kendi yaptıklarının normal olduğunu, garipsenecek bir durumun olmadığını düşünüyorlar herhalde. Esasında bu kişinin fıtratı ile birlikte insanın arkadaş çevresi birerbir ilişkilidir.

Bir erkek olarak size şunu temin edebilirim ki, bir çok insan sosyalleşmelerini bayanlar üzerinden yapıyor. Hayır bayan erkek arkadaşlığına karşı birisi değilim. Size var olan bir durumu göz önüne sereceğim.

Erkeklerin geneli, geneli diyorum farkındaysanız, hepsi demiyorum. Zira çok mübarek ve genç insanların da var olduğunu biliyorum,  görüyorum, tanıyorum. Fakat bu şekilde olmayan genç erkek sayısı da oldukça fazla.

Verdiğim örnekler çoğunluk üzerine olacak. Bir çok erkek, bir başka kızla neler yaşadığını, kendi cinsel fantazilerini gündelik yaşamda herhangi bir olaya, olguya, nesneye benzeterek sanki normal bir konuşmaymış gibi konuşmasını devam ettirip bunu o erkek ile karşısında muhabbet ettiği erkek arkadaşı gayet güzel anlayabilirler. Hatta bu muhabbeti en kalabalık ortamlarda dahi yapabilirler. Çünkü konuşmalarını kimse o yöne çekmezken bu kişiler bu tarz konuşmayı seçmektedirler.

Bir de nasıl ülkemizde içki içmek gayet sıradanlamış bir olaymış gibi bizim gözümüze sokuluyorsa zina yapmayan erkek sayısının da oldukça azmış gibi gösterilmesine uyuz oluyorum. Kavak yelleri gibi diziler yüzünden millet birbirinin kız arkadaşlarını havada parende atarak kapma sevdasında sanırım.

Gerçekten bu şekilde gecelik ilişkilere açık erkek sayısının oldukça fazla olduğu tespitine katılmıyorum. Zaten bu kadar olamaz, olmamalı. En azından ben öyle düşünüyorum. Burada ise işin içine baskı geliyor.

Evet, arkadaş baskısı denilen olay kendisini bu bayan muhabbeti üzerinde oldukça hissettiriyor. Normalde bu tarz olaylar peşinde koşan ve bunu anlatma gereği duymayan bir kişi bile gaza getirilip bu şekilde muhabbet ediyor. Bunu yaparken gerçekten eğleniyor mu açıkçası bilemiyorum ama bu tarz kişilerin normal gündelik halleri ile bu tarz muhabbet ettikleri zaman nasıl farklılaştıklarını anlamakta açıkçası zorluk çekiyorum.

Ayrıca göz zinası denilen olayın ülkemizde ne kadar sıradanlaştığının bilmem farkında mısınız ?

Şahsen bir bayan olsam etrafımdaki erkeklere çok güvenmezdim.

Not: Bu yazı üzerine http://entelektuel.com/musluman-gencin-duasi/ şunu okuyup izlemek iyi gelir.

Not 2 : Bu yazıyı da okumanızı öneririm. http://senaturkmen.blogspot.com/2008/11/flrt-piyasas.html

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

4 comments

 1. Bir Dost (iticu) diyor ki:

  Amarat bey tespitinize katılmakla beraber biraz acımasızca eleştirmişsiniz kanımca. Çünkü bu tür sosyalleşmeyi tercih eden erkeklerin, kız arkadaşı konumundaki kişiler Kavak Yelleri gençliği konumundaki kişiler. (Hatta halk arasında KARS ilimizin meşhur peyniri ile özdeşleşleşirler) Ben ciddi ilişki yaşayan yada evli olan hiçbir erkeğin özel hayatını teşhir ettiğini görmedim. Yani demem o ki bayanlarda burda ve bu konuların genelinde sütten çıkmış ak kaşık değil. Şu cocuk ne kadar güzel, şu çocuk ne kadar yakışıklı gibi, erkekleri ” Çocuk” kalıbına sokmakta bir bayan meziyeti. Son olarak Feministi vurur erkeğe, görüyorum ki hemcinside vuruyor. Burda ununu eleyen bir kişi edasını mı görüyorum ne :)

 2. melike diyor ki:

  çok güzel olmuş yazı.. keşke yandaki google reklamları olmasaymış:s

 3. amarat diyor ki:

  Ayşe merhaba,
  Çok doğru söylüyorsun yaymak lazım bunu :=) Malesef bu gerçek, kimi bayanların kendi aralarında erkek paylaştıklarını da üniversiteli yıllarımda duymuştum, erkeklerin de bu şekilde bir sosyalleşme anlayışı var. İnsanlar büyüdükçe çok daha farklı insanlarla muhatap oluyor, istese de istemese de bu durumda bu mevzuları duyabiliyor ve görebiliyorsun.

  Yorumun için teşekkürler.

 4. ayşe diyor ki:

  sevgili amarat yine döktürmüşsün ve öyle yerinde sözler söylemişsin ki, hah işte bunun farkında olan birileri var hemde bunlar hemcinslerini çok iyi görüyor diyebilyoruz. Yalnızca burada kalmasın bu yazıyı bir yerlere dağıtalım lütfen:)

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*