yapı kredi portföy – yatırım – saçmalıklar silsilesi

yapı kredi portföy - yapı kredi yatırım

Yapı kredi portföy - yatırım

Bugün günlerden 28 Ekim 2009, yani bugün resmi yerler ve özel işyerleri öğlene kadar açık. Öğleden sonra çalışılmayacak. İmkb’de işlemler öğlene kadar yapılabilecek. Dün, yani 27 Ekim 2009 Salı günü, Yapı kredi bankasının genel müdürlük binasının altında yer alan merkez şubesine gidip Salı günü yani 27 Ekim 2009 tarihinde hisselerimi satsam paranın hangi gün hesabıma geçeceğini sorduğumda hemen bir numarayı arayıp bana 30 Ekim 2009 Cuma günü geçeceğini söyledi. Bu cevaba sevinmiş olsam dahi işimi garantiye almak adına Yapı kredi bankasının internet şubesinde yer alan yardım kısmından bir bayan ile msn tarzı bir program ile yazışmaya başladık ve bayan bana paranın 2 Kasım 2009 tarihinde geçeceğini söyledi. Şimdi bankadan 2 kişiye sordum ve ikisi de farklı cevap vermiş oldu. Hangisi haklı acaba? Buna istinaden 444 0 444 numaralı yapı kredi bankasının telefon bankacılığını aradım. Karşıma çıkan bey paranın Cuma günü hesabımda olacağını söyledi. Ben kendisine ykb.com adresinde yer alan bir açıklamayı söylediğimde ise bir dakika dedikten sonra, “ Evet, sizin dediğiniz gibiymiş. Paranız 2 Kasım 2009’da hesabınıza geçecek.” Diye söyledi.

Açıkçası durum 2’ye3 karşı 1. Bakalım para hangi gün hesabıma geçecek. Esasında paranın Cuma günü hesabımda olması gerekiyor. Zira ona göre kendimi planlamıştım. Fakat planlar biraz sekteye uğramış olacak.

Yapı kredi yatırım ya da yapı kredi portföy hangisinin ihmali, bilgi eksikliği varsa kendilerine teessüf ederim. Esasında bu durumda yarım günü de tam sayıp paramı Cuma günü hesabıma eklemeleri lazım. Ki sanırım bazı durumlarda t+1 gibi para geçici de olabiliyor. En azından yapı kredi internet bankacılığı hisse senedi alım satım sayfasında t+1 diye bir sütün var.

Bakalım para ne zaman geçecek. Bakalım yapı kredi bankasının internet bankacılığında cevap veren bayan mı haklı yoksa yapı kredi telefon bankacılığı ve genel merkez şubesinde çalışanlar mı haklı?

Kim haklı olursa olsun haksız çıkacak birisi var o da yapı kredinin kendisi.

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

2 comments

 1. Kadir diyor ki:

  Siz yazdığımı okumamışsınız sanırım. Ben de biliyorum t+2 günde geçtiğini fakat burada sorun yapı kredinin farklı farklı cevaplar vermesi. Bir de orada yarım gün vardı, yarım günde nasıl işlem olacağını ben normal bir vatandaş olarak bilmiyorum ama yapı kredi portföy ya da bankanın bilmemesi normal mi sizce?

 2. saçmanın kendisi kim? diyor ki:

  Merhaba,

  Öncelikle hisse senetleri hesabınıza T+2 günde geçer.. Hiçbir durumu yok.. Bunu sakın unutmayın..
  2.si bankaların hisse senetleri işlemleri ile ilgilenen iştirakleri yatırım bölümleridir.
  Portföy bölümleri ağırlıklı yatırım fonları ile ilgilenir.. Bu da 2. bilgi eksikliğiniz.. Gereksiz bir şekilde, bir şahıs yüzünden, alakası olmayan bir kurumu kötüleyemezsiniz.. Bu da 3 olsun..

  Bankalar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş kurumlar olup, nerdeyse hepsinde kalite yönetimi bölümleri bulunmaktadır. Hakkınızı yanlış yerde aradığınızı hatta manipülasyon yaptığınızı düşünüyorum..
  Haksız olan kim? ya da hakkını yanlış yerlerde arayan kim ya da saçmalık olan kim merak ediyorum doğrusu?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*