Midpoint taksim

Midpoint restaurantlarının ismini git gide daha fazla duyar olduk. Buna binaen yerinde bizzat bir teftiş edeyim, gerçekten bahsettikleri kadar güzel bir mekan ve yiyecekleri söylenildiği kadar hoş mu ?

Zira bu tarz yerlerin bazıları sadece mekanın ferahlığı sayesinde popüler olup bir kaç yıl içinde eski şaşalı günlerini arar yerler haline geliyor.

Midpoint taksim şubesi, İstiklal Caddesi’n de yer alan Odakule’nin tam karşısında, eski Biracı’nın yeri. Mekanın kapalı bölümü oldukça geniş ve yekpare halde bulunuyor. Arka tarafta ise terası yer almakta. Mekan girişinde normal şartlarda iki tane cici bayan bulunup sizi yukarıya esas mekana götürüyor. Çünkü kapıdan girince karşınıza bir duvar ve bir merdivenden başka bir şey çıkmıyor. Biracıya önceden pasajın içinden girilirken mekan ana caddeden bir dükkan kiralayıp ya da satın alıp girişi İstiklal Caddesi üzerine vermiş. Böyle olunca da ilk girişte hiç bir şey yok, direkt olarak ikinci kata yani esas mekana geliyorsunuz.

Mekanın girişinde esasında bir ayna olsa güzel olabilir. Zaten duvara dikkatle bakarsanız iki tane duvar çivizinin izlerini görebilirsiniz. Fakat ben gittiğimde duvar boştu. Oraya bir ayna yerleştirilebilir. Hani diyorlarya küçük mekanlar ayna sayesinde derinlik kazandırılabilir. İşte bu şekilde bir ayna güzel gider. Bunun dışında buraya kurumun ciddiyetini bozmadan esprili bir karikatür de konulabilir. Örneğin, Krallar, kraliçeler,prensler ve prensesler yan taraftan diye.

Midpoint Taksim Şubesi, iç mekan

Gördüğünüz gibi burası Midpoint Taksim’in iç kısmı, esasında bu fotograf orta kısımlardan çekilmiş, Arkada da bir bölüm bulunmaktadır.

Midpoint Taksim şubesi, dış mekan

Yukarıda gördüğünüz fotografta Midpoint Taksim şubesinin dış mekanı. Burası da Terasın dip noktası, normalde çok daha büyük bir terası var. Ben geçen pazar akşamı 9 gibi gittim. Açıkçası kendimi bir akdeniz sahilindeki bir restaurantta yemek yer gibi hissettim. Serin serin esen rüzgar ve ortamdaki müzik çok başarılıydı. Açıkçası oturduğum sandelyenin rahatsız edeceğini düşünürken sandalyeler çok rahattı. Normalde tam yayılma durumunda olan masalar da var ama onlar kalabalık gruplar için geçerli.

Mekanın renkleri de birbirleriyle oldukça uyumlu. Açıkçası terasta otururken şu yan binanın duvarına resim falan konsa diye düşünürken daha sonra ortamın sadeliğini bozulmaması gerektiğini şimdi daha iyi anladım.

Fakat pazar akşamı Binanın en üst katında yer alan bir mekandan “haydi leyli leyli” sesleri gelince biraz müzik karışıyor ve sizi Türkiye’de, İstanbul’da bulunduğunuzu hatırlatıyor.

Midpoint Taksim şubesinde Quesadilla ve bir kola siparişi verdim. Açıkçası Quesadilla, iş kulesinde farklı bir mekanda yemiş olduğumdan farklı şekilde sunuldu. Bu gayet normaldir. Lezzeti ise güzeldi. Kolanın lezzetinden falan zaten bahsetmeyeceğim.

Midpoint Taksim şubesinde beni rahatsız eden unsurlar vardı. Bunlardan birincisi çalışanların, en azından benim masama akan çalışanın yiyecekleri ve içecekleri masaya bırakır bırakmaz sanki kendisine kötü bir söz söylemişim gibi hemen masadan kaçar gibi uzaklaşmalarıydı. Tamam çok yogun olabilirler fakat mekan sahibi de paraya acımamış bir sürü çalışan almış. Açıkçası bu masadan kaçar gibi gitmeleri yerine, başka bir arzunuz var mı gibi en küçük esnaf lokantasında dahi sorulan soruyur sormaları gerekirdi.

Rahatsız olduğum bir diğer nokta ise kredi kartı ile yapmış olduğum ödemeden sonra fişin kesilmemiş olması, Kendim kasaya gidip fişimi istedim. Hayır bu işletmenin muhasebecisini zor durumda bırakacak bir durum.

Bunun dışında bir akşam arkadaşlarınızla gidip eğlenebileceğiniz, kafanızı dağıtabileceğiniz bir mekan. Özellikle ağır misafirlerinizi, yurt dışından gelen abilerinizi, ablalarınızı, arkadaşlarınızı, misafirlerinizi İstanbul’da ağırlamak istiyorsanız Midpoint Taksim Şubesinden başka bir mekan şimdilik önermiyorum.

Midpoint maceramız burada bitmedi. Yakın zaman içerisinde bütün midpointleri yazmaya çalışacağım.

Midpoint web sitesi : http://www.midpoint.com.tr/

entelektüel

Edebiyatı sever, şiir dinlemeyi sever, liberal ve politik bir kişidir.

10 comments

 1. amir diyor ki:

  mekana sürekli giden biriydim taki şarbımızı dışarıda içebilirsiniz diyene kadar. hiç birzaman asla taksim midpoint

 2. Nevzat diyor ki:

  Taksim deki kaca kadar acik?

 3. […] fazla. Son bir yıldır (açıldığından beri) en gözde mekanlar arasında yer alan Mid Point ilk […]

 4. Kadir diyor ki:

  Nilüfer, bunu midpoint’e mail atsan daha iyi olur.

  Ayrıca, http://entelektuel.com/kirinti-bebek/ bu mekan da çok güzel.

 5. NİLÜFER PEHLİVAN diyor ki:

  Merhaba mekanınıza ilk defa geldim ve inanılmaz derecede beyendim özellikle personeliniz harika mayıs ayında doğum günüm olacak sizlerle beraber kutlamak istiyorum fakat bana fiyatlarla ilgili ve organizasyonla ilgili neler yapabileceğinizle ilgili olarak bir bilgi verirseniz sevinirim

  Daima bu kalitede kalmanız dilekleriyle

 6. […] fazla. Son bir yıldır (açıldığından beri) en gözde mekanlar arasında yer alan Mid Point ilk […]

 7. […] şubesinde açıkçası bunu çok çok görememiştik. Midpointlerden sadece 2 tanesine gittim. * Midpoint Taksim * ve bu iki yerde de gördüğüm insanın gözünü yoran herhangi hiç bir şey yok. Bu açıdan […]

 8. yeliz çelik diyor ki:

  ok,,yazarım ama nişantaşının yazılıcak bir özelliği yok,penne arabiata yı süper yapıo,gerisi beni ilgilendirmio,
  mekan değil de yanım dakiler daha önemli,
  gideriz her zaman
  sevgiler

 9. amarat diyor ki:

  Yeliz hanım,
  Nişantaşındaki bir gidelim. Görelim.
  Kanyon’da hoş, güzel.
  Yakın zaman da Midpoint Kanyon şubesini de yazacağım. İsterseniz Nişantaşını siz yazın :=)

 10. YELİZ ÇELİK diyor ki:

  nişantaşı midpoint ile kanyonda ki midpointlere çok sık giderim,istiklalde olduğunu sayende öğrendim ve çok beğendim,nişantaşındaki çok basık,maçka tarafında,kanyondaki de ben genelde öğle vakitleri uğradığım için çok kalabalık,
  istiklalde şubenin terası çok hoşmuş,
  bu arada gezelim görelim fikir verelim temalarını süper anlatırsın,
  yeni mekanlarını bekliyoruz,
  sevgiler
  yeliz

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*